עדינה פרידמן חזרה לנאסד"ק כדי לרשת את בוב גרייפלד כמנכ"ל תוך שנתיים

מקורבים מדווחים כי פרידמן, שלפני 3 שנים עזבה את תפקידה כסמנכ"ל הכספים של נאסד"ק לטובת משרה בקרלייל, חזרה לאחר שהובטחה לה משרת המנכ"ל

לוגו רויטרס
רויטרס

נאסד"ק OMX פיתתה אליה בחזרה את סמנכ"ל הכספים לשעבר, עדינה פרידמן, כסגנית נשיאה, תוך הבטחה כי תירש בתפקיד את מנכ"ל החברה בוב גרייפלד תוך 12-18 חודשים, לדברי מקורות. לפי המקורות, אין הסכם כתוב המגדיר את התזמון, והחוזה של גרייפלד, בן 56, הוא עד 2017.

אך אחד המקורות אמר כי פרידמן, בת 44, עזבה את תפקידה כסמנכ"ל הכספים של חברת ההשקעה הפרטית קרלייל מתוך רושם ברור כי היא עשויה לקבל את תפקיד המנכ"ל תוך שנה וחצי עד שנתיים, כל עוד ביצועיה יהיו טובים.

שובה של פרידמן לחברה, שהוכרז בחודש שעבר, נתפש כהכנתה כיורשת לגרייפלד, אך לא דווח עד כה על פרק הזמן הצפוי. נאסד"ק לא מסרה תגובה ופרידמן לא הייתה זמינה לראיון. גרייפלד ודירקטוריון נאסד"ק היו מעורבים בגיוסה מחדש של פרידמן.

עדינה פרידמן, מנכ"לית נאסד"ק
עדינה פרידמן, מנכ"לית נאסד"קצילום: רויטרס

פרידמן עזבה את נאסד"ק לאחר 18 שנים ועברה לקרלייל לפני 3 שנים. את תפקידה הנוכחי תתחיל היום. היא תהיה ממונה על הפעילות הבינלאומית, הפתרונות הטכנולוגיים ושירותי המידע של נאסד"ק – תחומים שיחדיו אחראים לכ-60% מהכנסות נאסד"ק. בשנה שעברה הסתכמו הכנסות החברה ב-3.2 מיליארד דולר.

כבר כמה שנים שנשקלת שאלת הירושה של גרייפלד, הנמצא כבר 11 שנים בתפקיד. מועמדים חיצוניים ברשימה הקצרה של נאסד"ק, שהודלפו לרויטרס בספטמבר, כללו את מנכ"ל בורסת לונדון קסבייה רולה, מנכ"ל בורסת סינגפור מגנוב בוקר, מנכ"ל TMX גרופ טום קלואט, ומנכ"ל CME לשעבר קרייג דונהיו. מתוך החברה, נחשב אריק נול, שעמד בראש פעילות המסחר של מפעילת הבורסה, כמועמד המוביל. בנובמבר עזב נול לטובת תפקיד מנכ"ל חברת הברוקראז' קונוורג'קס.

בוב גרייפלד, מנכ"ל נאסד"קצילום: בלומברג

פרידמן וגרייפלד פיתחו יחסי עבודה טובים בנאסד"ק, ופרידמן סייעה בביצוע ההשתלטויות על מפעילת הבורסות OMX, על INET ועל בורסות פילדלפיה ובוסטון. השניים המשיכו לשמור על קשר גם לאחר עזיבתה.

גרייפלד תמך בטיפוח פרידמן כמחליפתו עוד ב-2011, אך באותה עת הדירקטוריון היה חלוק בעמדתו לגבי יכולתה להוביל את החברה. כל הקריירה שלה בוול סטריט הייתה בנאסד"ק, והיו מי שחששו מהיעדר הניסיון החיצוני שלה. כעת, עם ניסיון בקרלייל, הדירקטוריון מוכן לתת לה הזדמנות, לדברי המקורות. אחד המקורות אמר: "התפקיד בכיס שלה, אם לא תעשה דבר כדי לאבדו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker