המיליארדר היהודי מואיז ספרא הלך לעולמו בגיל 79

ספרא, שייסד ביחד עם אחיו את ספרא גרופ בשנות ה-50, לקה בהתקף לב; בשנים האחרונות סבל ממחלת הפרקינסון

לוגו רויטרס
רויטרס
לוגו רויטרס
רויטרס

המיליארדר היהודי-ברזילאי מואיז ספרא, בן למשפחת הבנקאים הידועה, הלך לעולמו בגיל 79 לאחר שלקה בהתקף לב, כך אמרו לרויטרס שני מקורבים לעניין.

מואיז, השני מבין שלושת בני משפחת ספרא שייסדו את קבוצת הבנקאות בסאו פאולו באמצע שנות ה-50, היה מאושפז בבית החולים אלברט איינשטיין במשך כמה ימים, וסבל בשנים האחרונות ממחלת הפרקינסון, אמר אחד המקורות. הלווייתו צפויה להיערך היום בסאו פאולו. ברויטרס לא הצליחו להשיג תגובה מדוברי המשפחה בניו יורק ובסאו פאולו.

ספרא, בן לאחת המשפחות היהודיות הבולטות בעולם העסקים של ברזיל, היה מעורב מאוד בקהילה היהודית במדינה, והשקיע רבות במימון פרויקטי בריאות, חינוך וצדקה וכן בהקמת בתי כנסת ומרכזים קהילתיים. הוא נולד בסוריה. משפחתו עברה לברזיל ב-1952, וב-1955 הצטרף לאביו יעקב ולאחיו הבכור אדמונד בהקמת עסקי המסחר של המשפחה בסאו פאולו.

מואיז ספראצילום: סיוון פרג

ב-2006 קנה האח הצעיר ג'וזף ב-2.5 מיליארד דולר את הנתח של 50% שבו החזיק מואיז בבנקו ספרא, לאחר שנים של סכסוכים בנוגע לכיוון שבו צריך להתקדם הבנק. אדמונד, האח הבכור ואחד הבנקאים הפרטיים הבולטים של המאה האחרונה, מת ב-1999 בשריפה באחוזה שלו במונטה קרלו אשר זעזעה אז את עולם הבנקאות.  

הונו של מואיז ספרא הוערך השנה ב-2.5 מיליארד דולר על ידי המגזין "פורבס". הוא היה נשוי לצ'לה כהן ספרא, ולשניים חמישה ילדים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker