סכנה מכריות אוויר מתפוצצות עשויה להוביל לריקול של מיליון מכוניות הונדה

הבעיה היא בכריות אוויר מתוצרת טקאטה, שעלולות להתפוצץ בעת תאונה; בנפרד ריקול של חצי מיליון מכוניות שברולט קמארו

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

הונדה צופה להיאלץ לקרוא להחזרה לתיקון של יותר ממיליון מכוניות בהן כריות אוויר פגומות של חברת טקאטה, לדברי אדם המקורב לנושא. מהלך שכזה יגיע בעקבות מהלך דומה של טויוטה ביום רביעי, שקראה להחזרת 2.27 מיליון מכוניות ברחבי העולם. לדברי המקור לרויטרס, הונדה צפויה להכריז על הריקול עד סוף יוני.

לדברי המקור, הונדה מחכה למידע נוסף מטקאטה בנוגע לבעיות בכריות האוויר, וחוקרת בנפרד כמה כלי רכב היא תידרש לתקן, והיכן הם נמצאים. מספר המכוניות הסופי שייקרו להחזרה עשוי לעלות על 1.135 מיליון – סך המכוניות שנאלצה הונדה להחזיר לתיקון בשנה שעברה. דוברת הונדה אקמי אנדו אמרה כי "אנו מקיימים חקירה במהירות, ואם נחליט שיש צורך בקריאה להחזרת מכוניות מסויימות, נפרסם בקשה כזו במהרה".

טויטה קראה ביום רביעי להחזרתן לתיקון של 1.62 מיליון מכוניות שכבר הוחזרו לתיקון בעבר, מחוץ ליפן, כמו גם 650 אלף מכוניות ביפן שלא נקראו בעבר להחזרה. בסך הכל, מספר המכוניות המצויידות בכריות אוויר של טקאטה בעולם שנקראו להחזרה הגיע ליותר מ-7 מיליון. ב-2013, הריקול של טויוטה היה חלק ממהלך נרחב יותר בענף, שכלל גם ריקולים של הונדה, ניסאן ומאזדה – ובסך הכל, 3.6 מיליון מכוניות. החשש היה כי הרכיב האחראי על ניפוח כרית האוויר עשוי להתפוצץ בתאונה ולפזר רסיסים בתוך הרכב.

טויוטה אמרה השבוע כי הגיעה למסקנה שהמספרים הסידוריים שסיפקה טקאטה של כריות אוויר פגומות לא היה מלא. טקאטה אמרה כי היא תומכת בהחלטת טויוטה. משרד התחבורה היפני הורה ליצרניות המכוניות היפניות לקבוע במהירות האם עליהן להרחיב את קריאתן להחזרת מכוניות לתיקון לעומת השנה שעברה. הרגולטור האמריקאי החל לחקור את תקינות כריות האוויר ביותר ממיליון מכוניות מתוצרת טויוטה, הונדה, ניסאן, מאזדה וקרייזלר, בעקבות דיווחים על כריות אוויר שלא נפתחו כהלכה במזג האוויר הלח בפלורידה ובפוארטו ריקו.

בעיות גם ב-GM

בנפרד, פירסמה ג'נרל מוטורס (GM), קריאה להחזרת יותר מחצי מיליון מכוניות שברולט קמארו בשל בעיה אחרת – חשש כי מכה למפתחות יכולה לגרום לכיבוי האוטו באופן פתאומי. בעיה דומה גרמה ל-GM לקרוא להחזרת מיליוני מכוניות קטנות יותר השנה. GM אמרה כי החשש הוא שמכה מברך הנהג יכולה לגרום לתזוזת המפתח וכיבוי המנוע, וכי דווח על 3 תאונות ו-4 פציעות הקשורות לפגם זה. עם זאת, החברה מציינת כי הפגם אינו קשור לפגם הקודם. הפגם קיים בכ-510 אלף מכוניות קמארו בעולם, בדגמי 2010-2014.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker