חיים סבן במגעים למכירת יוניוויז'ן תמורת יותר מ-20 מיליארד דולר

קבוצת משקיעים הכוללת את המיליארדר הישראלי-אמריקאי רכשה את מפעילת רשת הטלוויזיה המובילה בשפה הספרדית בארה"ב ב-2007 תמורת 13.7 מיליארד דולר

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

קבוצת משקיעים הכוללת את המיליארדר הישראלי-אמריקאי חיים סבן, שבבעלותה ענקית המדיה יוניוויז'ן - מפעילת רשת הטלוויזיה המובילה בשפה הספרדית בארה"ב - ניהלה בשבועות האחרונים מגעים ראשוניים לגבי מכירת החברה עם מספר חברות מדיה, בהן טיים וורנר ו-CBS, דיווח העיתון "וול סטריט ג'ורנל".  

קבוצת המשקיעים מעוניינת למכור את יוניוויז'ן תמורת יותר מ-20 מיליארד דולר, אמרו אנשים המעורים במצב לג'ורנל. סבן רכש את יוניוויז'ן בשנת 2007 ביחד עם קבוצת משקיעים תמורת 13.7 מיליארד דולר כולל נטילת חובות. עם זאת, לאחר הרכישה סבלה יוניוויז'ן מבעיות רבות. הרכישה הממונפת העמיסה עליה חובות כבדים שהגיעו ל-10.8 מיליארד דולר, שגררו הורדה של דירוג האשראי של החברה. בשנת 2008 אף הכתיר מגזין "בארונ'ס" את הרכישה כאחת הרכישות הממונפות הגרועות מעולם.

סבן לא מסר את תגובתו לדיווח של הג'ורנל.

בעלי יוניוויז'ן הפרטית היו צפויים לבצע הנפקה ראשונה לציבור של החברה בשנת 2015 - מהלך שהיה סולל את הדרך למכירת החזקותיהם בחברה, אולם התוכנית טרם גובשה. הם גם בחנו אפשרות למכור את השליטה בחברה לקונצרן המדיה המקסיקני גרופו טלוויזיה, שבבעלות מניות מיעוט ביוניוויז'ן ואשר מספק חלק גדול מהתוכן של החברה.

חיים סבןצילום: אי–פי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ