לוגו בלומברג
בלומברג

בשנת 1996, כאשר מיקי אריסון - אחיה של שרי אריסון - הלך עם בנו למשחק האולסטאר של ליגת ה-NBA בסן אנטוניו, השתכנע המיליארדר והבעלים של קבוצת ה-NBA מיאמי היט, כי יש בבנו את הלהט הנדרש כדי לנהל בבוא היום בעצמו קבוצה בליגת הכדורסל הטובה בעולם.

ניק אריסון, שהיה אז בן 14, נעלם פתאום למשפחתו ללא הסבר למשך שעה אחרי שזיהה את הכדורסלן קווין גארנט, שהיה אז עדיין רוקי, משייט בסירה לא הרחק משם. "לא הצלחנו למצוא אותו", אמר מיקי אריסון בהתייחסו לאירוע במשחק האולסטאר. "הוא רדף אחרי קווין גארנט כדי לקבל ממנו חתימה".

ניק אריסון, מנכ"ל מיאמי היט אשר סירב להגיב על הכתבה הזו, הקדיש את מרבית 32 שנותיו לרדיפה אחרי חתימות כדורסלנים - תחילה ניסה להחתים אותם על פוסטרים וחתימות נייר, וכעת הוא מחתים אותם על חוזים של מאות מיליוני דולרים, ובכלל זה את לברון ג'יימס, שזכה ארבע פעמים בתואר השחקן המצטיין של העונה. כאשר בכירי הנהלת מיאמי היט, ובהם נשיא הקבוצה פט ריילי, חיזרו אחרי ג'יימס, היחיד מבין חברי משלחת ההיט שזכה לחיבוק מג'יימס בעת הפגישה היה ניק.

"הוא תמיד חיבב והתעניין בקבוצה, ולא בחברת שיט התענוגות", אמר מיקי אריסון, יו"ר קרניבל - חברת שיט התענוגות הגדולה בעולם - אשר הונו האישי מוערך ב-7.4 מיליארד דולר. אז אריסון האב החליט לתת לבנו עבודה במיאמי היט, בתור מי שמנקה את הפרקט ואוסף את המגבות ספוגות הזיעה. כעבור שנים, לאחר יום הולדתו ה-30, מונה ניק על ידי אביו לתפקיד מנכ"ל מיאמי היט.

צילום: בלומברג

למרות שניק אריסון התחיל מלמטה, אביו, שגם הוא הצטרף כצעיר לעסק של אביו, ידע שבנו יתקל בטענות כי הוא זכה בתפקיד בזכות הרקע המשפחתי שלו. "אני עברתי חוויות דומות כאשר אנשים הטילו ספק בסיבות שבגללן זכיתי בתפקידי", אמר מיקי אריסון. "הוא הרוויח את זה לאחר שהתחיל בתחתית. זה בדם שלו".

כדורסל, מסתבר, היה אחד הסיבות המרכזית לכך שניק בחר ללמוד באוניברסיטת דיוק, שהיתה רק אחת האוניברסיטאות שביניהן התלבט. ביקורו הראשון של ניק באוניברסיטה, לדברי מיקי אריסון, היה בדיוק בעת משחק כדורסל בין דיוק לבין נורת קרוליינה. "לא היה צריך יותר מזה", אמר מיקי אריסון.

אלא שניק אריסון לא הסתפק רק בלצפות במשחקים כמו חבריו לספסל הלימודים. הוא שימש במשך ארבע עונות כמנהל הקבוצה תחת המאמן המיתולוגי מייק קרז'יזבסקי שנודע בקפדנותו. בהמשך, כאשר קרז'יזבסקי התבקש לאמן את נבחרת ארה"ב בכדורסל, הוא הביא איתו גם את הצוות שלו, ובכלל זה ילד של מיליארדר שמעולם לא התלונן על כך שנדרש לבצע את המשימות הכי נחותות.

"הייתי המום מכמה הוא צנוע", סיפר ג'רי קולנגלו, יו"ר איגוד הכדורסל של ארה"ב, USA Basketball. "בחיים לא הייתי מנחש שהוא בא מרקע מיוחס". 

קומישינר ה-NBA, אדם סילבר, שמכיר את ניק אריסון מאז שהיה ילד, נזכר כיצד באליפות העולם בכדורסל ביפן בשנת 2006, הגיעה הקבוצה של ארה"ב למלון בשעה שתיים לפנות בוקר, והוא נתקל באריסון מקפל את הכביסה של הקבוצה.

"מי שעובד איתו לעולם לא יידע שהוא הבעלים של הקבוצה", אמר סילבר, שנכנס לתפקידו כקומישינר בתחילת פברואר. "הוא מתמצא בכל דבר הן במגרש והן מבחינה עסקית. הוא גם תומך גדול של הליגה, שמסוגל לראות את הסוגיות מזוויות שונות וכך הוא מסייע לי לבצע את תפקידי".    

בעלי הקבוצה מיקי אריסון מקבל כבודצילום: אי–פי

ניק אריסון לא היסס לבצע משימות שנחשבות לנחותות גם במשחקים האולימפיים של שנת 2008. "הייתי צריך להזכיר לעצמי כל הזמן שמדובר בבן של מיליארדר", סיפר קרז'יזבסקי.

לדברי קולנגלו, שחקני נבחרת ארה"ב בכדורסל חיבבו את התנהלותו הענווה של ניק אריסון. חיבה זו בעיה לידי ביטוי כאשר מיאמי היט חיזרה אחרי שחקנים חופשיים, בהם לברון ג'יימס. "הוא היה האדם היחיד שכאשר נכנסנו לחדר קיבל חיבוק מלברון שאמר לו, "מניינים?", סיפר מיקי אריסון, כאשר נזכר בניסיונות לגייס את ג'יימס לקבוצה לקראת עונת 2011-2011.

אריסון האב הולך ומתרגל לכך שבנו מעמיד אותו בצלו. לפני כחמש שנים, מיקי אריסון טייל ברחובות של אתר קיט באיטליה כאשר נתקל בכוכב לוס אנג'לס לייקרס ונבחרת ארה"ב בכדורסל, קובי בראיינט, שאותו מעולם לא פגש לפני כן. אריסון הציג את עצמו. "הוא ענה לי, 'אה, כן, אתה אבא של ניק'", סיפר אריסון. "ואז הבנתי שהזדקנתי".

"באופן הולך וגובר, מיקי נודע בקרב אנשי הליגה בתור אבא של ניק", אמר הקומישינר סילבר. וזה בסדר גמור מבחינת אריסון האב, אשר נוהג בתקופה זו של השנה לדבר עם בנו מדי יום, וגם יושב יחד איתו במשחקים של מיאמי היט. "הוא האיש שמוביל, ואני אוהד", סיכם מיקי אריסון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker