לוגו בלומברג
בלומברג

דונלד סטרלינג שינה את החלטתו וביטל את התמיכה במכירה של קבוצת ה-NBA לוס אנג'לס קליפרס למנכ"ל מיקרוסופט לשעבר, סטיב באלמר, תמורת 2 מיליארד דולר – חמישה ימים בלבד אחרי שהסכים לעסקה.

סטרלינג בן ה-80 משך את תמיכתו לעסקה שסוכמה על ידי אשתו ויגיש תביעת הגבלים עסקיים נגד הנהלת ה-NBA בסכום של מיליארד דולר מכיוון שהנהלת הליגה לא הסכימה לבטל את האיסור שהוטל על סטרלינג להחזיק בקבוצה בליגה והטילה עליו קנס של 2.5 מיליון דולר בגלל הערות גזעניות שאמר לחברתו, אמר אתמול עורך דינו מקס בלכר.

סטרלינג, מיליארדר שעשה את הונו בנדל"ן, הסכים בשבוע שעבר לבטל את התנגדותו למכירת קבוצת ה-NBA שאותה הוא מחזיק מ-1981. בלכר אמר ב-5 ביוני כי להבנתו הנהלת ה-NBA תבטל את האיסור על סטרלינג מלהגיע למשחקים ותבטל את הקנס אם סטרלינג ישלים את המכירה.

דונלד סטרלינגצילום: אי־פי

אשתו של סטרלינג, שלי, הסכימה למכור את הקבוצה לבאלמר תמורת 2 מיליארד דולר כדי להימנע ממצב שבו הקומישינר של הליגה, אדם סילבר, יכריח אותם לעשות זאת על רקע הפרסומים באתר הרכילות TMZ של ההקלטות שבהן אמר סטרלינג לחברה שלו כי הוא לא רוצה שהיא תביא אנשים שחורים למשחקים של הקליפרס ושלא תעלה תמונות שלה עם מג'יק ג'ונסון, שחקן עבר בלוס אנג'לס לייקרס.

הצעתו של באלמר בן ה-58 ניצחה לפחות ארבע הצעות רכש לקבוצה. כל אחת מההצעות היתה גבוהה מסכום השיא הקודם של מכירת קבוצה ב-NBA שהגיע באפריל ל-550 מיליון דולר עם המכירה של מילווקי באקס. לבאלמר הון מוערך של 18.9 מיליארד דולר והוא האדם ה-39 בעושרו בעולם, לפי מדד המיליארדרים של בלומברג. הוא פרש מתפקיד מנכ"ל מיקרוסופט בפברואר.

סטרלינג תבע את NBA ואת סילבר יום אחרי שאשתו סיכמה על המכירה ואמר כי ה-NBA הפרה את זכויותיו תחת החוקה של קליפורניה על ידי שאסרה עליו לבוא למשחקים, קנסה אותו ונקטה בצעדים כדי להכריח אותו למכור בהתבסס על הקלטות שנעשו בסתר.

פירס אודונל, עורך דינה של שלי סטרלינג, סירב להגיב. תגובת ה-NBA לא התקבלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker