בדרך לפרויקט כרייה של 800 מיליון דולר? נמיביה אישרה ללבייב מפעל הדגמה

האור הירוק להקמת המפעל בעלות של 20 מיליון דולר ניתן למרות איסור זמני על כריית פוספטים בים שגרם להקפאת פרויקט כרייה ענק של לבייב מול חופי נמיביה

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

נמיביה העניקה ללב לבייב אור ירוק להקים מפעל הדגמה לעיבוד פוספטים בעלות של 20 מיליון דולר, למרות איסור זמני על כריית פוספטים בים שגרם להקפאת פרויקט כרייה ענק של לבייב מול חופי המדינה.

חברת LLNP של לבייב, חטיבה של קבוצת לבייב, קיבלה רישיון כרייה מהממשלה לפני שישה חודשים ורשאית "להמשיך בהקמת מפעל ההדגמה בעלות של 20 מיליון דולר", אמר דובר משרד הדגה והמשאבים הימיים של נמיביה (MFMR), צ'רלס מטנגו, באי-מייל תגובה לשאלות.

המדינה הדרום-מערב אפריקאית הטילה בשנה שעברה איסור בן 18 חודשים על מרבית הכרייה הימית במדינה בשל חששות מפגיעה בסביבה הימית, והטילה על המכון הנורבגי לחקר ימי ועל הקרן למחקר מדעי ותעשייתי (SINTEF) לערוך מחקר בן שישה חודשים כדי לבחון את הסוגיה.

"התמיכה שלנו מבוססת על כך שלב לבייב כבר רכב את מרבית הציוד, בעלות של מיליונים, הנדרש לביצע פעילויות מסוג זה, ועל כן המשרד שלנו גם חדש שיש לאפשר לו להמשיך", אמר מטנגו.

לב לבייבצילום: עופר וקנין

לבייב, אשר שוקד על הפרויקט זה שמונה שנים, מתכננן להשקיע עד 800 מיליון דולר בכריית מחצבים בהיקף של כשני מיליון טון בשנה ממרבצים בגודל מוערך בשני מיליארד טון, ובעומק 300 מטרים, אמר ארז משעל, סגן נשיא לפיתוח ותפעול עסקי בחברה של לבייב, דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס ב-25 במארס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker