ביל אקמן, מנהל קרן הגידור שיצא להפיל את הרבלייף, יוצא להנפקה בלונדון

אקמן מתכנן לגייס עד 3 מיליארד דולר בהנפקה של אחת מהקרנות שלו שתתקיים כבר בקיץ הקרוב

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

המיליארדר ומנהל קרן הגידור ביל אקמן, אשר היה בשנה האחרונה לכותרות הודות למאבק שלו , מתכנן הנפקה בבורסה.

אקמן, שחברת פרשינג סקוור קפיטל מנג'מנט שלו שווה 13 מיליארד דולר, מתכוון לגייס מיליארדי דולרים בהנפקת קרן סגורה, שעשויה להתבצע בבורסת לונדון כבר בקיץ הקרוב, אמרו שלושה מקורבים לעניין לבלוג דילבוק של "ניו יורק טיימס".  בסוף אפריל ביקר אקמן בן ה-48 בלונדון כדי להשיג תמיכה מצד משקיעים.

גיוס הכסף במבנה נפרד מקרן הגידור יאפשר לאקמן לסגור את הכסף ולהשתמש בו כך שלא יהיה נתון לבקשותיהם של משקיעים למשוך אותו. המשקיעים בעצם יהמרו על הצלחתו של אקמן כמשקיע אקטיביסט, ובניגוד לרוב המשקיעים בקרנות גידור, הם יוכלו למכור את מניותיהם בשוק בכל עת שיחפצו.

ביל אקמןצילום: רויטרס

אף שקרנות גידור בדרך כלל מתעקשות להגביל את יכולתם של משקיעים לפדות את הכסף, מנהלי הקרנות הביעו לא פעם תסכול מכך שכאשר חלון ההזדמנויות נפתח, המשקיעים פועלים מהר מדי ומושכים את הכסף בזמנים קשים. משיכות המוניות כאלה מונעות מהמנהלים לנצל הזדמנויות גדולות יותר שמצריכות משך זמן ארוך כדי להרוויח כסף ולעתים מאלצים את הקרן לספוג הפסדים.

תוכניתו של אקמן מגיעה בתקופה שבה משקיעים אקטיביסטים רבים מנהלים מאבקים בדירקטוריונים בניסיון להשפיע על פעילותן של חברות או להפוך אותן ליותר "ידידותיות לבעלי המניות" על ידי החזרת כסף למשקיעים. בשלושת החודשים הראשונים של 2014, 3.5 מיליארד דולר של הון חדש זרמו לקרנות אקטיביסטיות, לפי Hedge Fund Research.

אקמן ינפיק את הקרן החוץ גבולית שלו פרשינג סקוור הולדינגס, וינסה לגייס בין מיליארד ל-3 מיליארד דולר, לפי המקורות, אשר ציינו כי התוכניות עדיין עשויות להשתנות. פרשינג סקוור סירבה להגיב. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker