סימנס העולמית ממשיכה לפטר עובדים; תקצץ 11,600 משרות

הקיצוץ של כ-3% מכוח העבודה של חברת ההנדסה הגדולה באירופה נועד לחסוך עלויות של מיליארד יורו

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מנכ"ל סימנס הגרמנית, חברת ההנדסה הגדולה באירופה, אמר כי החברה מתכוונת לקצץ לפחות 11,600 משרות במסגרת צמצום עלויות בהיקף של מיליארד יורו (1.34 מיליארד דולר).

הקיצוצים המתוכננים, אשר מהווים כ-3% מכוח העבודה של החברה, יכללו צמצום של 7,600 משרות במסגרת מהלך לייעול המבנה החטיבתי של החברה, אמר ביום חמישי מנכ"ל סימנס, ג'ו קייזר, בשיחת ועידה עם אנליסטים ומשקיעים. 4,000 משרות נוספות יקוצצו במסגרת צמצום פעילות אזורית של החברה, הוסיף. חלק מהעובדים לא יפוטרו ויועברו לתפקידים אחרים.

"כמות מסוימת של אנשים עוסקת בתיאום וניתוח", אמר קייזר. "אנחנו מאמינים שניתן להעביר לעבודות אחרות כ-20% מהם. ניתן יהיה להוציא אותם מהמערכת מכיוון שהעבודה עצמה תיעלם".

תוכניתו של קייזר לקצץ משרות עשויה לעורר את זעמם של איגודי העובדים של גרמניה לאחר שהתחייב החודש בפני ממשלת צרפת לערוב למשרות במדינה למשך שלוש שנים אם החברה תרכוש את נכסי האנרגיה של אלסטום הצרפתית.

צילום: רויטרס

קייזר, לשעבר סמנכ"ל הכספים של סימנס, פתח בבחינה מחדש של אסטרטגיית החברה זמן קצר לאחר שנכנס לתפקיד המנכ"ל באוגוסט, בניסיון לשקם את אמון המשקיעים שנפגע עקב החמצת יעד הרווח של החברה בתקופת קודמו בתפקיד המנכ"ל, פטר לושר. התוכנית שגובשה בעקבות בחינת אסטרטגיית החברה, ואשר הוצגה החודש, תיצור תשע חטיבות במקום המבנה הקודם של החברה שהתחלק על פי ארבעה מגזרים.

במכתב לעובדי החברה ששלח היו קייזר כתב המנכ"ל כי סימנס תנסה למצוא משרות עבור חלק מהעובדים שיפוטרו בחלקים אחרים של החברה. הארגון מחדש של החברה הכרחי מכיוון שעסקים המייצגים מכירות בהיקף של כ-15 מיליארד אינם רווחיים, אמר קייזר מבלי לציין באיזה מטבע מדובר.

סימנס, שנוסדה לפני 167 שנים, צופה כי הארגון מחדש יקצץ את עלויות החברה במיליארד יורו החל מסוף שנת 2016. החברה כבר נמצאת בעיצומו של קיצוץ של 15 אלף משרות, מהן 5,000 בגרמניה, במסגרת תוכנית בה החל לושר, ושנועדה לצמצם את עלויות החברה ב-6.3 מיליארד יורו עד סוף שנת הכספים הנוכחית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker