10 מיליארד ד': הקנס שארה"ב רוצה להטיל על BNP בשל הפרת סנקציות על איראן

משרד המשפטים האמריקאי עדיין מעוניין שהבנק הגדול בצרפת יסכים להודות באישומים ■ מחלוקת סביב דרישת הרשויות לשלול זמנית את יכולת הבנק לבצע העברות כספים לארה"ב

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

משרד המשפטים האמריקאי דורש מהבנק הגדול בצרפת, BNP פאריבה, לשלם יותר מ-10 מיליארד דולר כדי ליישב חקירה פלילית של חשדות כי הבנק הפר במשך שנים את הסנקציות שהטילה ארה"ב על איראן ומדינות נוספות, לדברי אנשים המעורים במשא ומתן, דיווח העיתון "וול סטריט ג'ורנל".

הסכום - שיהיה אחד מהגדולים מעולם ששילם בנק כדי ליישב אישומים כלשהם והגבוה מעולם בגין הפרת סנקציות - עדיין עשוי בסופו של דבר להיות נמוך בהרבה, והשלמת המשא ומתן צפויה רק בעוד מספר שבועות, דיווח העיתון.

BNP מעוניין לשלם פחות מ-8 מיליארד דולר כדי לסיים את החקירה, לדברי אנשים המעורים במגעים, אולם אדם המקורב לבנק אמר כי נציגי BNP מעולם לא נקבו בסכום זה בשיחות עם הרשויות האמריקאיות. נקודת מחלוקת נוספת במגעים נוגעת לשאלה האם תישלל באופן זמני יכולתו של הבנק לבצע העברות כספים לתוך ארה"ב והחוצה ממנה, הוסיפו המקורות.

הרשויות בארה"ב עדיין מעוניינות להביא לכך שהבנק יסכים להודות באישומים, ואף ציינו במגעים עם הבנק את התגובה המאופקת של השווקים להודאת הבנק השווייצי קרדיט סוויס באישומים של קשירת קשר לסיוע להעלמת מס, כראייה לכך שהודאה באישומים של BNP לא תהיה הרסנית.

הבנק הצרפתי BNP פאריבהצילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker