סוכנויות הידיעות

גוגל חשפה אתמול את הגרסה החדשה ביותר למכונית האוטונומית שהיא מפתחת בעצמה, מכונית שבה לא יהיו שלושה מהמרכיבים החשובים ביותר בכל כלי רכב: הגה, בלמים ודוושת האצה.

"נהיגה אוטונומית לגמרי תמיד היתה היעד של הפרויקט שלנו", נאמר בהודעה שפרסם צוות המכונית האוטונומית של גוגל. "משום שאנחנו חושבים שזה יכול לשפר את הבטיחות בכביש ולעזור להרבה אנשים שלא יודעים לנהוג. אנחנו מפתחים כעת דגמים ראשוניים של מכוניות שעוצבו כך שינהגו את עצמן – אתם פשוט לוחצים על כפתור והן לוקחות אתכם להיכן שתרצו להגיע".

המכונית, אשר בניגוד לדגמים המתוכננים הקודמים פותחה ועוצבה רק על ידי גוגל, תשתמש באותה תוכנת ניווט ששימשה את המכוניות הקודמות. היא תבטל את הצורך של הנהגים לחפש חניה – ניתן יהיה לצאת מהמכונית ולתת לה לעשות זאת לבד – ותאפשר לאנשים שלא יכולים לנהוג, כמו קשישים למשל, להשתמש בה. את המכונית ניתן יהיה לזמן באמצעות אפליקציית סמארטפון, היא תאסוף את הנוסעים ותנהג אוטומטית ליעד שנבחר על ידי הנהג באפליקציה.

"מטרת הפרויקט היא לשנות את העולם עבור אנשים שלא מקבלים שירות הולם מהתחבורה כיום", אמר המייסד המשותף של גוגל סרגיי ברין בכנס Code ברנצ'וס פאלוס ורדס שבקליפורניה. "בהרבה מקומות בארה"ב אין תחבורה ציבורית טובה".

ההבדל העיקרי בין אב הטיפוס החדש של המכונית לבין קודמיו הוא שלא ניתן להחזיר בו את השליטה לידי הנהג במקרה חירום. ברין אמר בכנס כי גוגל החליטה לשנות את הפרויקט לאחר שערכה ניסויים שבהם השתמשו עובדיה במכוניות כדי לנסוע לעבודה. בניסויים לא היו תאונות, אך מהנדסי גוגל הבינו שאי אפשר יהיה לבקש מהנוסע – שאולי קורא, חולם בהקיץ או אפילו ישן – להשתלט על הרכב במקרה חירום.  "ראינו דברים שקצת הלחיצו אותנו", אמר כריסטופר אורמסון, מומחה רובוטיקה לשעבר מאוניברסיטת קרנגי מלון שמוביל את פרויקט המכונית בגוגל.

אורמסון סיפר כי למכוניות יהיו חיישנים אלקטרוניים למרחק של 180 מטרים מכל כיוון. למרות זאת, יהיו במכוניות מראות אחוריות משום שהדבר נדרש בחוקי הרכב של מדינת קליפורניה. החלק הקדמי של המכונית יהיה עשוי מחומר דמוי קצף, למקרה שהמחשב נופל והיא פוגעת בהולך רגל.

לפי הבלוג הטכנולוגי Recode, גוגל מקווה להתחיל לבחון את המכונית כבר בקיץ הקרוב, אך היא לא צפויה לצאת למכירה בזמן הקרוב. דגם אחר של מכונית אוטונומית של גוגל, שכולל הגה ודוושות, נמצא גם כן בשלבי פיתוח, ועדיין לא ידוע מתי ייצא לשוק. מומחים אומרים כי בסוף העשור הנוכחי הוא עשוי לעלות כבר על הכביש. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker