מתקפת סייבר נגד אי-ביי; ממליצה ל-145 מיליון משתמשים להחליף סיסמאות

(עדכון) ענקית המסחר המקוון ציינה כי אין ראיות לכך שמתקפת הסייבר הובילה לכניסה לא מורשית למידע פיננסי או לנתוני כרטיסי אשראי, השמורים בפורמטים מוצפנים נפרדים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

(עדכון) אי-ביי, מפעילת אתר המכירות הפומביות המקוון, המליצה אתמול (ד') ל-145 מיליון משתמשים להחליף את סיסמאותיהם לאחר שמאגר נתונים הכולל סיסמאות מוצפנות ונתונים נוספים נפרץ במסגרת מתקפת סייבר נגד החברה.

ענקית המסחר המקוון ציינה כי אין ראיות לכך שמתקפת הסייבר הובילה לכניסה לא מורשית למידע פיננסי או לנתוני כרטיסי אשראי, השמורים בפורמטים מוצפנים נפרדים, והוסיפה כי החברה משתפת פעולה עם רשויות החוק ונעזרת במומחי אבטחה.

"אין ראיה לכל השפעה על לקוחות אי-ביי", אמרה דוברת החברה אמנדה מילר לרויטרס. "לא ידוע לנו שהם הצליחו לפצח את הצופן על הסיסמאות, כיוון שזה לא יהיה פשוט", הוסיפה. היא אמרה כי ההאקרים הצליחו לגשת ל-145 מיליון רשומות, מהן העתיקו חלק גדול, אך הן לא כללו נתונים פיננסיים, והסיסמאות בהן היו מוצפנות.

מטה eBay בסן חוסה, קליפורניהצילום: אי–פי

"מבחינת משתמשי אי-ביי, החלפת הסיסמאות היא הדרך הטובה ביותר לשפר את האבטחה", נאמר בהודעה שפירסמה החברה. "מתקפת הסייבר הצליחה לפרוץ למספר קטן של פרטי התחברות של עובדים, ואיפשרה בכך גישה לא מורשית לרשת התאגידית של אי-ביי", מסרה החברה.

הפריצה למאגר הנתונים - הכולל בין השאר את שמות לקוחות אי-ביי, סיסמאות מוצפנות, כתובות דואר אלקטרוני, כתובות מגורים, מספרי טלפון ותאריכי לידה - התרחשה בשלהי חודש פברואר ותחילת מארס, מסרה החברה.

עדות ראשונה לפריצה התגלתה לפני כשבועיים, ציינה אי-ביי והוסיפה כי לא התגלו ראיות כלשהן להתחברות לא מורשית או חשיפה של מידע אישי או פיננסי של משתמשי שירות התשלומים המקוון פיי-פאל. "נתוני פיי-פאל מאוחסנים בנפרד על רשת מאובטחת, וכל המידע הפיננסי של פיי-פאל מוצפן", מסרה החברה.

אי-ביי הוסיפה כי במהלך היום מתכוונת החברה לפנות את משתמשיה באמצעות דואר אלקטרוני הודעות פנימיות באי-ביי וערוצי שיווק אחרים כדי שיחליפו את סיסמאותיהם. בנוסף להחלפת הסיסמא באי-ביי, ממליצה החברה ללקוחות שמשתמשים בסיסמאות זהות באתרים אחרים, להחליף את סיסמאותיהם גם שם.   

בתחילת היום היתה חוסר בהירות לגבי התנהלות אי-ביי לאחר שהודעה ראשונית שפירסמה החברה בה התבקשו כל משתמשיה להחליף את סיסמותיהם, נמחקה כעבור זמן קצר ללא כל הסבר.

ההודעה פורסמה בעמוד ההודעות לעיתונות של חטיבת שירות התשלומים המקוון פיי-פאל, ולא צוינה בה הסיבה לצורך להחליף את הסיסמאות. כותרת ההודעה היתה: "אי-ביי תבקש מכל משתמשיה להחליף סיסמאות", ולא נכללו בה פרטים נוספים. לאחר מחיקת ההודעה הופיעה במקומה הכיתוב "ההודעה שניסית לקרוא אינה זמינה".

מניית אי-ביי יורדת בכ-0.5% במסחר בוול סטריט, לאחר שמוקדם יותר כבר נפלה בקרוב ל-3%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker