קרדיט סוויס הודה בסיוע להעלמת מס וישלם 2.6 מיליארד דולר; הלקוחות מוגנים

קרדיט סוויס הוא הבנק הראשון בארה"ב שמודה באישומים פליליים, אך במסגרת ההסכם לא נדרש להעביר לרשויות המס בארה"ב את שמות מעלימי המס

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
לוגו בלומברג
בלומברג

קרדיט סוויס, שהודה אתמול באישומים פליליים לפיהם סייע לאזרחים אמריקאים להתחמק מתשלומי מס, הצליח עד כה להימנע ממסירת פרטיהם האישיים של אלפי הלקוחות שהעלימו מס. במקום זאת, הבטיח הבנק להפנות את החוקרים לכיוון הנכון.

קרדיט סוויס הוא הבנק הגדול ביותר המודה באשמה פלילית זה 20 שנה, ובמסגרת ההסכם שלו עם משרד המשפטים הוא הסכים לקנסות בסך 2.6 מיליארד דולר. אך ההסכם גם דחה את הקץ עבור לקוחות הבנק, המוגנים על ידי חוקי הסודיות הבנקאית של שוויי. במסגרת ההסכם, התחייב קרדיט סוויס לסייע לארה"ב לבקש את שמות הלקוחות הנכונים באמצעות אמנה של ארה"ב עם שווייץ. הבנק גם יספק מידע נוסף, כמו גודל ומספר החשבונות, או לאן הועברו הכספים.

UBS לעומת זאת, נמנע מתביעה פלילית בארה"ב ב-2009 כאשר שילם 780 מיליון דולר והעביר את שמותיהם של 250 לקוחות אמריקאים. מאוחר יותר, יישב UBS תביעה נוספת בארה"ב באמצעות העברת 4,450 שמות לקוחות נוספים.

"לא ברור לי למה הממשל האמריקאי לא דרש כי הבנק יעביר שמות של לקוחות אמריקאים עם חשבונות סודיים בשווייץ במסגרת ההסכם", אמר הסנאטור הדמוקרטי קרל לוין. לפי חקירת ועדת הסנאט בראשה עומד לוין, בקרדיט סוויס 22 אלף חשבונות של לקוחות אמריקאיים. ארה"ב השתמשה באמנה עם שווייץ לזיהוי 238 לקוחות. הבקשות דורשות כי שווייץ תבחן האם הלקוחות אכן ביצעו הונאת מס.

בריידי דוגן, מנכ"ל קרדיט סוויסצילום: בלומברג

סגן שר המשפטים, ג'יימס קול, הגן על מאמצי הממשל לזהות את מחזיקי החשבונות הסודיים. "קרדיט סוויס יספק לנו הרבה מידע – לא שמות ספיציפיים, אך הוא יסייע בבקשות לחשיפת השמות הספיציפיים. הם מספקים לנו הרבה מידע נוסף שיאפשר לנו לקבוע לאן עברו החשבונות, כמה חשבונות היו ואת גודלם. נוכל גם ללכת למקומות אחרים ולזהות את החשבונות", אמר.

מנכ"ל קרדיט סוויס, בריידי דוגן, הביע חרטה בהצהרת החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום