5 קצינים מצבא סין מואשמים בגניבת סודות מסחריים בארה"ב

בכתב אישום ראשון מסוגו, מואשמים חמישה האקרים מהיחידה הסודית 61398 בריגול סייבר נגד חברות אמריקאיות בהם ווסטינגהאוס ואלקואה

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

כתבי אישום ראשונים מסוגם הוגשו היום בארה"ב נגד חמישה קציני צבא סיניים בגין חלקם במתפקת סייבר שתכליתה לגנוב סודות מסחריים של חברות אמריקאיות. התובע הכללי של ארה"ב, אריק הולדר, הגדיר את ריגול הסייבר שביצעו הנאשמים - כולם האקרים המשרתים ביחידה 61398, יחידת הסייבר של צבא סין - בתור "משמעותי" ואמר כי נדרשת "תגובה אגרסיבית".

לפי כתב האישום, הקצינים הסינים גנבו סודות מסחריים ומסמכים פנימיים מחמש חברות ומאיגוד עובדים. סין מכחישה את הטענות והזהירה כי הגשת האישומים עלולה לפגוע ביחסיה עם ארה"ב.

במסיבת עיתונאים היום בוושינגטון, אמר הולדר כי האישומים נגד ההאקרים הסינים הם הראשונים שהוגשו מעולם נגד "שחקנים מדינתיים מוכרים בגין פריצת סייבר למטרות מסחריות בארה"ב". לדבריו, החברות שהותקפו על ידי ההאקרים הסינים היו אלקואה, ווסטינגהאוס אלקטריק, יו.אס סטיל, סולרוורלד, אלייני טכנולוג'יס ואיגוד עובדי הפלדה של ארה"ב.

לפי הבולשת הפדרלית בארה"ב (FBI), פריצות ההאקרים שבוצעו בין השנים 2006 ל-2014 גרמו "הפסדים משמעותיים" לחברות, וסביר להניח כי חברות רבות נוספות נפלו קורבן לפריצות.

מטה יחידה 61398 של צבא סין

"הפריצות לכאורה שביצעו ההאקרים נבעו כך נראה אך ורק בכדי להעניק יתרון לחברות ממשלתיות ועסקים אחרים בסין, על חשבון עסקים כאן בארה"ב", אמר הולדר.

בתגובה, מסרה ממשלת סין כי עמדתה בסוגיית אבטחת אינטרנט "עקבית וברורה". דובר משרד החוץ של סין, קווין גנג, אמר כי האישומים הם "מומצאים" וכי הם "יגרמו נזק לשיתוף פעולה סיני-אמריקאי ולאמון ההדדי".

"סין נאמנה להגנת אבטחת רשת, וממשלת סין, צבא סין או אנשים הקשורים אליהם מעולם לא היו מעורבים בגניבת סודות מסחריים מקוונת", הוסיף.   

כתב האישום בארה"ב נגד חמישה הקצינים הסינים נתפס בעיקר במעשה סמלי, שכן ספק אם חמשת הנאשמים יוסגרו לארה"ב כדי לעמוד לדין.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ