מיכל רמתי

בשבוע שעבר, נתונים מקרו-כלכליים חיוביים בארה"ב חיפו על נתונים מאכזבים באירופה, והבורסות הצליחו לסיים את השבוע בעליות. השבוע צפויים נתוני מכירות בתים חדשים וקיימים להצטרף לשלל הדיווחים על שוק הדיור האמריקאי, לאחר שבשבוע שעבר התפרסמו כמה נתונים חיוביים עבור המגזר, שהתאוששותו נחשבת חיונית לכלכלה האמריקאית.

לאחר שבשבוע שעבר עלו בורסות הודו בכ-5% על רקע ההערכות לנצחונו של נרנדרה מודי בבחירות, יש הצופים כי זכייתו הסופית תביא לעליות נוספות השבוע, ואולי אף תגרור אחריה שווקים מתעוררים נוספים. עם זאת, יש המעריכים כי השווקים כבר תמחרו את הזכייה, וכי דווקא השבוע תזכה הבורסה לנחיתה, כאשר המציאות תתחיל לחלחל.

הארוע המרכזי בשווקים השבוע צפוי להיות פרסום פרוטוקול הבנק הפדרלי עבור ישיבתו בסוף אפריל. פרסום הפרוטוקולים, המעידים על עמדות השונות בקרב ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי, הקובעת את המדיניות המוניטרית בארה"ב, זוכה תמיד לתשומת לב רבה בקרב משקיעים. עם זאת, מאז כניסתה של ג'נט ילן לתפקיד יו"ר הבנק הפדרלי בתחילת השנה, הפרוטוקולים משמשים עוד יותר לנסות להבין את הרוחות החדשות הנושבות בבנק. כמה מחברי הועדה צפויים גם לנאום השבוע באירועים שונים.

אירועי השבוע בוול סטריטצילום: TheMarker

עונת הדו"חות נמשכת, כאשר כמה מקמעוניות הבגדים המובילות בעולם צפויות לפרסם דו"חותיהן השבוע, בהן חברות כמו מרקס אנד ספנסר הבריטית וגאפ האמריקאית. בתחום היוקרתי יותר, יפרסמו ברברי וטיפאני את דו"חותיהן השבוע.

רויאל מייל, שירות הדואר הבריטי שהופרט בשנה שעברה במחיר שיש שטענו כי הוא שערורייתי, יפרסם ביום חמישי את תוצאותיו השנתיות הראשונות מאז ההנפקה. מניית רויאל מייל זינקה במהרה לאחר הנפקתה, מה שעורר ביקורות על מחיר ההנפקה, שיש טענו כי הוא היה נמוך מדי ולא הניב תמורה מספקת למשלמי המסים הבריטיים. על הממשל נאסר למכור עוד מניות בחצי השנה הראשונה לאחר ההנפקה, אך כעת תמה תקופה זו ועדיין לא נראה שהממשל ממהר לממש אחזקותיו. לפי הערכות, ברמה הנוכחית של המניה, הנתח שמחזיק הממשל שווה 1.7 מיליארד ליש"ט, 700 מיליון ליש"ט יותר מהמחיר ההתחלתי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker