קרדיט סוויס עשוי לשלם יותר מ-2 מיליארד ד' בארה"ב בשל העלמות מס

לפי דיווח, הבנק עשוי להגיע להסדר עם רגולטור מדינת ניו יורק בפרשת החשבונו האמריקאיים, בסך של מאות מיליוני דולרים

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

רגולטור הבנקאות של מדינת ניו יורק דורש קנס בסך מאות מיליוני דולרים מקרדיט סוויס במסגרת חקירת העלמות המס הקשורות בבנק השווייצי, לדברי מקור המקורב למגעים. סכום זה עלול לדחוף את סך התשלומים של הבנק בפרשה לרשויות האמריקאיות אל מעל ל-2 מיליארד דולר. דוברים מטעם קרדיט סוויס וממשרד הרגולטור סירבו למסור תגובה.

מחלקת השירותים הפיננסיים של ניו יורק פתחה בדרישה למיליארד דולר, לדברי אחד המקורות, אך במהלך המשא ומתן סכום זה צפוי להצטמצם משמעותית. המגעים בין קרדיט סוויס לבנג'מנין לוסקי, המפקח על השירותים הפיננסיים בניו יורק, נמשכים, לדברי מקורות. קרדיט סוויס עשויה להגיע להסכם בימים הקרובים עם מחלקת השירותים הפיננסיים.

הסדר שכזה יתווסף לקנס שקרדיט סוויס נמצאת במגעים לגביו עם משרד המשפטים האמריקאי. בשבוע שעבר דווח ברויטרס כי משרד המשפטים דורש קנס בסך 1.6 מיליארד דולר. תובעים פדרליים גם דורשים כי הבנק יודה באישומים פליליים במסגרת ההסכם. בפברואר הסכים קרדיט סוויס לשל0 196 מיליון דולר ליישוב טענות קשורות של הרשות לניירות ערך בארה"ב (SEC).

הרשויות בניו יורק פתחו בחקירה שלהם מוקדם יותר השנה, בעקבות דו"ח של הסנאט שהאשים את בנקאי קרדיט סוויס בנסיעות סודיות לארה"ב לשם גיוס לקוחות. לפי דו"ח הסנאט, פעילות קרדיט סוויס סייע להעלמות מס מהממשל האמריקאי במשך שנים. עד 2008, לבנק היו יותר מ-1,800 בנקאים שווייציים להם היו לקוחות אמריקאים. בסך הכל פתח קרדיט סוויס חשבונות עבור יותר מ-22 אלף לקוחות בארה"ב, להם נכסים כוללים של 12 מיליארד דולר.

קרדיט סוויס
קרדיט סוויס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker