ארה"ב לוחצת על קרדיט סוויס להודות שהוא סייע בהעלמות מס

הרשויות בארה"ב חושדות כי הבנק השווייצי סייע ללקוחות אמריקאים להעביר כספים לחשבונותיהם בשווייץ מבלי שדיווחו עליהם כחוק ושילמו עליהם מסים. ארה"ב גם דורשת את שמות בעלי החשבונות

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

הרשויות בארה"ב מגבירות את הלחץ על קרדיט סוויס כדי שיודה כי הבנק עזר לאמריקאים עשירים להחביא הכנסות שעליהם לא שילמו מסים בחשבונות בנק שווייציים, דיווח העיתון השווייצי "NZZ אם זונטג".

לפי מקורות שצוטטו בעיתון, הרשויות בארה"ב הפעילו דרישות "קיצוניות" בנוגע לקנסות האפשריים שעמם יתמודד הבנק וכי הן רוצות את השמות של כל האזרחים האמריקאים שאגרו כסף לא ממוסה בחשבונות קרדיט סוויס. "וושינגטון רוצה הודאה באשמה", נכתב בעיתון מפי מקור עלום שם. דובר מטעם הבנק סירב להגיב לדברים.

קרדיט סוויס הוא אחד מבין בנקים שווייציים רבים שנמצאים תחת חקירה פלילית בארה"ב בנוגע להאשמות אם ואיך הם סייעו לאזרחים אמריקאים עשירים להתחמק מתשלום מסים. הגברת הלחץ על קרדיט סוויס מגיע אחרי שעובד לשעבר של הבנק הודה בכך שעזר ללקוחות אמריקאים שלו להתחמק מתשלום מס.

קרדיט סוויס

שרת האוצר של שווייץ, אוולין וידמר-שלומפף, נפגשה ביום שישי בוושינגטון עם שר המשפטים האמריקאי, אריק הולדר, כדי לדון בנושא ואמרה כי היא מצפה ליחס הוגן ושווה כלפי הבנקים השווייציים בפרשה. השניים לא הכריזו על תוצאות הפגישה.

חוקי סודיות הבנקים בשווייץ אוסרים על הבנקים במדינה לחשוף את שמות בעלי החשבונות, אבל הרשויות בשווייץ התירו מקרה יוצא דופן ב-2009 כשהעבירו מידע על לקוחות אמריקאים של UBS, המתחרה הגדולה של קרדיט סוויס, לרשויות האמריקאיות כדי למנוע מהרשויות להגיש כתב אישום נגד הבנק.

בעיתון בשווייצי "שוויצ אם זונטג" נכתב אתמול כי קרדיט סוויס לוחץ על הממשלה השווייצית לשקול להשתמש בחוק לשעת חירום אם לא תימצא פשרה אחרת. דובר מטעם קרדיט סוויס סירב להגיב גם על דיווח זה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker