"החרדים לא משתלבים באומת הסטארט-אפ הישראלית"

כתבה באתר הפיננסים בלומברג תוהה כיצד ילדי אומת הסטארט-אפ משיגים ציונים נמוכים כל כך במבחנים המשווים הבינלאומיים וסוקרים את מערכת החינוך הישראלית

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים33

אף שישראל מצטיינת בחדשנות טכנולוגית, חלק לא מבוטל מהאוכלוסיה אינו משתלב ב"אומת הסטארט-אפ", כך לפי כתבה שהקדיש אתר הפיננסים בלומברג למערכת החינוך המיוחדת של ישראל.  

"באחד מבתי הספר היוקרתיים בישראל, אין שום מעבדות חדשניות. על הקירות לא תלויות הטבלה המחזורית או כרזות של גוף האדם, ואתם יכולים לשכוח משייקספיר. אנגלית, שפה נחוצה בכלכלה המודרנית, נעדרת ממערכת השעות", כך נפתחת הכתבה של בלומברג, אשר בה מתוארת ישיבת חברון בירושלים, אחת הישיבות היוקרתיות בקרב הציבור החרדי-ליטאי.

"מדינות אחרות אולי מתלוננות על כך שבתי הספר שלהם אינם מספקים, אך מערכת החינוך של ישראל היא ייחודית, משום שמחצית מהתלמידים בבתי הספר היסודיים לומדים בבתי ספר חרדיים שלעתים קרובות לא מספקים לבנים את הכישורים האקדמיים הנחוצים להיכנס לשוק העבודה, או בבתי ספר ללא מימון מספק, אשר משרתים את המיעוט הערבי המהווה 20% מהאוכלוסיה", לפי נתונים של מרכז טאוב לחקר המדיניות החברתית בישראל שצוטטו בכתבה.

הכתבה, אשר סוקרת את הנתונים העגומים האחרונים של מבחני פיז"ה של ה-OECD, מצטטת מבקרים של מערכת החינוך הנוכחית אשר טוענים כי היא מיושנת ואינה מצליחה למשוך אליה מורים איכותיים. אף ששר החינוך שי פירון מנסה לטפל בבעיות האלה, טוענים רבים כי המאמצים אינם מספקים. "הם צריכים לעבוד קשה יותר כדי למשוך את המורים הטובים ביותר. העובדה שכיתה עדיין נראית כמו שהיא נראתה ב-1850 פשוט מדהימה אותי", אמר לבלומברג דון פוטרמן, ראש המכון הישראלי לחדשנות בחינוך. 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker