מרק האמריקאית שוקלת למכור תיק תרופות בשווי 15 מיליארד דולר

מרק מעוניינת למכור את התרופות שהפטנט עליהן פג ולהתמקד בתרופות רווחיות יותר

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

ענקית התרופות האמריקאית מרק שוקלת מכירת תיק תרופות בשווי 15 מיליארד דולר, לדברי מקורות מקורבים לנושא. זא6ת במסגרת מאמצי החברה לצמצם פעילותה לתחומים מהירי הצמיחה ביותר שלה. מרק נמצאת במהלך מכירת חטיבת מוצרי הבריאות לצרכן שלה בשווי 14 מיליארד דולר. לדברי המקורות, היא גם עובדת עם בנק השקעות על מכירת תרופות שתוקף הפטנט עליהן כבר פג - עסקה שעשויה לגרור עניין מצד יצרניות תרופות גנריות. נציגי מרק סירבו למסור תגובה.

הליכי המכירה מדגימים את המאמצים של יצרניות התרופות הגדולות להיפטר מחטיבות קטנות יותר שהן אינן רואות בהן את ליבת עסקיהן, כדי להתמקד יותר במוצרים רווחיים יותר. בשבועות האחרונים נראתה נכונותן של חברות גדולות להחליף נכסים ביניהן כדי לצאת מהתחומים החלשים שלהן ולחזק את התחומים בהם הן מובילות.

סאנופי אף היא מעוניינת למכור את תיק התרופות הוותיקות שלה, לפי שווי של 8-7 מיליארד דולר. גם פייזר וגלקסו סמיתקליין מפרידות את תיק התרופות הישנות יותר שלהן. פייזר הכריזה כי בכוונתה לחלק את פעילותה ל-3 חטיבות - תרופות חדשניות; חיסונים, אונקולוגיה ובריאות לצרכן; ומוצרים ותיקים יותר. גלקסו סמיתקליין מבצעת מהלך דומה, והשבוע אמר מנכ"ל החברה, אנדרו ויטי, כי ישקול למכור מוצרים בודדים או קבוצה נרחבת יותר של תרופות ותיקות.

השבוע אישרה פייזר גם כי הגישה הצעת רכש ליצרנית התרופות הבריטית אסטרה זנקה, שדחתה את ההצעה. פייזר הודיעה כי היא עדיין מעוניינת ברכישה, אך אסטרה זנקה סירבה להמשיך במגעים.

מטה מרק בניו ג'רזיצילום: בלומברג

בשבוע שעבר, החליפו ביניהן נוברטיס וגלקסו נכסים, כאשר נוברטיס רכשה מגלקסו את חטיבת האונקולוגיה ומכרה לה את חטיבת החיסונים. גלקסו אף מכרה את פעילות בריאות בעלי החיים שלה לאיליי לילי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker