גוגל מציגה: כך פועלת מכונית ללא נהג בתוך העיר

עד כה פעלה המכונית האוטונומית של גוגל בעיקר בכבישים מהירים. כעת מציגה החברה את השיפורים באלגוריתם שלה וכיצד היא יכולה לנוע בבטחה בכבישים עירוניים

ישראל פישר
ישראל פישר

המכונית האוטונומית (ללא נהג) של גוגל עושה צעד נוסף בדרך לכבישים הציבוריים. בעבר טענה החברה כי המכוניות שלה נוהגות טוב יותר מנהגים מקצועיים בשר ודם – אך התפקוד הגבוה של המכונית נשמר בעיקר בכבישים מהירים. אבל החברה פירסמה סרטון ביו טיוב שבו היא מציגה את השינויים שערכה באלגוריתם שמאפשר לה לנוע בבטחה בכבישים גם בתוך העיר.

בסרטון מוצגת אחת מהנסייניות של המכונית שמספרת על פעולתה בכבישים העירוניים במאונטיין ויו, קליפורניה. הנסיינית מציגה כיצד המערכת מצליחה לזהות בעצמה מכשולים בדרך כמו רוכבי אופניים או תמרורים המזהירים מפני עבודות בכביש – וכן יודעת להיזהר ממכוניות שעומדות בפני שיוניי נתיבים. מהנדסי גוגל בונים מודלים לפעולה של המכונית לפי המצבים שבהם נתקלות מכוניות הניסוי, ולפי החברה, ניתן לאפיין את דפוסי ההפרעות.

המערכת מותאמת בשלב זה רק לדרכים העירוניות במאונטיין ויו ואינה יכולה לפעול במקומות אחרים. החברה הבטיחה באוויר כי שיווק המכונית יתחיל עד 2018 וכי תהפוך למוצר נפוץ עד 2025. החברה מנהלת תחרות מול חברות אחרות שמנסות להקדים אותה. מרצדס, למשל, מציגה כבר עכשיו מערכת שמאפשרת לספינת הדגל שלה מדגם S קלאס, לנוע בכבישים ציבוריים ללא מעורבות הנהג במצבים של פקקי תנועה. חברת טסלה עורכת פיילוט למכונית אוטונומית בשיתוף מוביל איי הישראלית וטענה בעבר כי שיווק הדגמים הראשונים יחל עד 2016.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ