שכרו השנתי של מנכ"ל טסלה צנח ב-99.9% ב-2013

צניחת שכרו של היזם המיליארדר אילון מאסק עקב נפילת שווי אופציות למניות שקיבל; טסלה: מאסק שמר רק דולר אחד, והחזיר את כל משכורתו לחברה

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

שכרו שנתי של מנכ"ל יצרנית מכוניות היוקרה החשמליות טסלה, היזם המיליארדר אילון מאסק, צנח ב-2013 לפחות מ-70 אלף דולר, לעומת יותר מ-78 מיליון דולר בשנה הקודמת, עקב נפילה בשווי אופציות למניות שקיבל.

שכרו של מאסק, המיייסד בן ה-42 של טסלה, הסתכם בשנה שעברה ב-69,989 דולרים, לעומת 78.2 מיליון דולר בשנה הקודמת, לפי מסמכים שהגישה אתמול החברה לרשות ני"ע בארה"ב (SEC).

משכורתו של מאסק, המחזיק ב-23% ממניות טסלה, הסתכמה ב-2013 ב-33,280 דולרים - הסכום המינימלי המותר לפי חוקי קליפורניה. לכך נוספו אופציות למניות שקיבל בסך 36,709 דולרים - נפילה חדה לעומת שווי האופציות בשנה הקודמת שהיה 78.1 מיליון דולר. טסלה מסרה כי מאסק, מייסד שירות התשלומים המקוון פיי-פאל וחברת רקטות החלל ספייס-אקס שהונו האישי מוערך בכ-10 מיליארד דולר, הסכים לקבל רק דולר אחד משכרו השנתי, ומשיב את שארית הסכום לחברה.

האופציות למניות שמקבל מאסק מבוססות על ביצועי טסלה, וניתנות למימוש על פני תקופה של עשור. מענק האופציות למניות הגדול שקיבל מאסק בשנת 2012 ניתן למימוש את פני תקופה בת 10 שנים, בכפוף לעמידה ביעדים שנקבעו מראש, נאמר במסמכי שהגישה טסלה. היעדים הללו כוללים הגעת שווי השוק של טסלה ל-43.2 מיליארד דולר בתוך עשור; שווי השוק הנוכחי של החברה הוא 25.8 מיליארד דולר ,לעומת שווי של 3.9 מיליארד דולר בסוף שנת 2012.

כדי שמאסק יקבל את מלוא ערך האופציות, טסלה גם צריכה להרחיב את מגוון דגמיה עם רכב השטח מודל X, דגם מוזל של סדאן, וכן להגדיל את קצב ייצור המכוניות החשמליות ל-300 אלף כלי רכב בשנה, בזמן שמאסק עדיין בחברה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום