אפל תחסום משלוח מסרונים בנהיגה ולא תאפשר לעקוף זאת עם כפתור "איני הנהג"

אפל רשמה פטנט על מערכת חדשה שתוכל לזהות כי המשתמש במכשיר האייפון נמצא במכונית, ותחסום את אפשרויות משלוח הודעות הטקסט ■ כמו כן, תדע אפל להבחין האם השתמש אכן "אינו הנהג"

ישראל פישר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ישראל פישר

משלוח מסרון בזמן נהיגה נחשב לאחד הדברים המסוכנים ביותר. לפי מחקרים שנערכו בארה"ב, מעשה כזה עשוי להגדיל את הסבירות לתאונה פי 23. ב-2011, 23% מכל תאונות הדרכים בארה"ב היו קשורות בדרך מסוימת לשימוש בטלפון סלולרי בזמן נהיגה.

כעת גם אפל, יצרנית מכשירי הסלולר השנייה בגודלה בעולם, מנסה להילחם בתופעת המסרונים בנהיגה ורשמה באחרונה פטנט על טכנולוגיה חדשה שמבטלת את היכולת של משתמשי אייפון לשלוח מסרון ולעשות פעולות נוספות כשהם מאחורי ההגה. הטכנולוגיה, שזכתה לכינוי לוק אאוט (lock out) תוכל לזהות באופן אוטומטי מתי המשתמש נוהג באמצעות חיישנים במכונית ובטלפון או באמצעות מידע שמתקבל מהטלפון, כמו למשל חיבור לדיבורית בלוטות' המותקנת במכונית.

אפליקציית ווייז

לפי הדיווחים, אפל גם חשבה על שימוש במכשיר במכונית על ידי מישהו שאינו הנהג ותאפשר שימוש בטלפון במצב כזה. ואולם בניגוד לאפליקציות אחרות, כמו ווייז, שבו המשתמש פשוט מצהיר כי הוא אינו הנהג באמצעות לחיצה פשוטה, אפל תקשה על המשתמשים לשקר למערכת.

המערכת תדרוש מהמשתמש שמעוניין להקליד זיהוי ויזואלי באמצעות תמונה – שיוכיח כי לא הוא נמצא מאחורי ההגה. בנוסף, ייתכן כי חיישנים יוכלו לקבוע באיזה מקום במכונית נמצא המכשיר הסלולרי, וכך לאפשר רק לנוסעים להשתמש בו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker