ראו זה פלא

ממשלת בריטניה הצליחה לחסום הגדלת בונוסים בבנק שבבעלותה

RBS שמוחזק ברובו על ידי ממשלת בריטניה התכוון לחלק בונוסים של 200% מהשכר השנתי לבכירים, אלא שממשלת בריטניה לא אהבה את הרעיון ודחתה אותו ■ דירקטורית בבנק: "חייבים לעשות מה שנדרש כדי למשוך ולשמור על האנשים שיעזרו לנו לשגשג"

לוגו גרדיאן
גרדיאן
לוגו גרדיאן
גרדיאן

ממשלת בריטניה חסמה את תוכניות רויאל בנק אוף סקוטלנד (RBS) לפרוץ את המגבלה של האיחוד האירופי על חלוקת בונוסים, על רקע הודאתו של הבנק שחולץ על ידי הממשלה כי 75 מבכיריו קיבלו חבילת שכר של מיליון ליש"ט או יותר בשנה שעברה. הבנק חשף גם כי הוא מעניק למנכ"ל רוס מקאואן, שנכנס לתפקידו באוקטובר 2013, מיליון ליש"ט נוספים בשנה כדי לעקוף את המגבלה של האיחוד האירופי על חלוקת בונוסים.

RBS, ש-81% ממנו מוחזקים על ידי משלמי המסים, אמר כי הוא רצה לבקש מבעלי המניות רשות לחלק בונוסים כפולים מהשכר - רשות שנדרשת בגלל המגבלות של האיחוד האירופי על חלוקת בונוסים - אבל גילה כי רשות ההשקעות הפיננסיות בבריטניה (UKFI), הגוף שאחראי על ניהול חלקה של הממשלה בבנקים המחולצים, תדחה את התוכנית. הבנק הוזהר כי חלוקת הבונוסים תשפיע על פעילותו, כסימן לעמדה עדכנית של הממשלה לאחר הפשרת מערכת היחסים עם הבנק שהחלה עם מינויו של מקאואן לתפקיד המנכ"ל.

האיחוד האירופי מגביל את חלוקת הבונוסים לבכירי הבנקים עד לרף של 100% מהשכר, אלא אם כן בעלי המניות מאשרים מגבלה של 200%, מה שהוביל לניסיונות של בנקים לממן חבילות שכר לבכירים גם באמצעות חלוקת "מענקים" – בנוסף למשכורת.

צילום: אי פי

RBS מתכוון לחלק מענק כזה למנכ"ל מקאואן. סכום המענק יגיע למיליון ליש"ט בשנה החל מהשנה הבאה – סכום דומה שמשולם לעמיתיו בלוידס ובברקליס, אך נמוך יותר מזה שמונהג ב-HSBC.

מקאואן לא יקבל את המענק ב-2014 ולא יקבל יותר בונוסים שנתיים כחלק מצעד שעשוי להפחית את חבילת השכר שלו לכשליש מעמיתיו בבנקים מתחרים. שכר הבסיס שלו הוא מיליון ליש"ט בשנה, אבל הוא יכול לצמוח בעד פי שלושה במסגרת תוכנית חלוקת התמריצים של הבנק.

בדו"חות הכספיים שלו אמר RBS כי "UKFI הודיעה לדירקטוריון כי היא תצביע נגד כל החלטה על חלוקת בונוסים ביחס של 2:1. תחת הנסיבות האלה צפוי כי החלטה כזו תידחה בדירקטוריון ולפיכך לא תובא לאסיפה הכללית השנתית. הדירקטוריון מכיר בזה כי התוצאה הזו עשויה להוביל לסיכון מסחרי שעליו לנסות להמתיק במסגרת יחס בונוסים של 1:1 שיהיה קבוע ביחס לשכר משתנה".

פני יוז, דירקטורית ללא תפקיד ביצועי בבנק שחברה בוועדת השכר אמרה בדו"חות השנתיים כי נערכה התייעצות עם משקיעים לפני קבלת ההחלטה. "אני יודעת שלא תמיד קל לקבל זאת, אבל אם רוצים ש-RBS ישגשג, אנחנו חייבים לעשות את מה שנדרש כדי למשוך ולשמור על האנשים שיעזרו לנו להשיג את המטרה. אנחנו רגישים לדעת הקהל, בעיקר בהתחשב במבנה הבעלות, אבל היכולת להציע שכר תחרותי היא בסיסית כיד להביא את RBS למקום שבו הוא צריך להיות", היא אמרה.

היא הוסיפה כי "הוועדה אמונה על קבלת החלטות על שכר שמעודדות שירות טוב ללקוחות שלנו, הוגנות לכל העובדים ועומדים עם האינטרסים של בעלי המניות שלנו. ההחלטות האלה אף פעם לא קלות ובאופן נדיר הן זוכות לפופולאריות בכל המגזרים. אנחנו מבינים מדוע RBS הוא נושא לבחינה ציבורית ופוליטית ויש לנו מחויבות גדולה יותר לציבור לעומת המתחרים שלנו". "לדבריה, "לקיים באמת את האחריות שלנו אומר כי עלינו לדחות אפשרויות קלות שלא עומדות בטווח הארוך עם האינטרסים של בעלי המניות שלנו".

ואולם הממשלה לא מתכוונת לדחות ניסיונות של לוידס לחלק בונוסים כפולים מהשכר.

דובר מטעם משרד האוצר של בריטניה אמר כי "במקרה של לוידס, הוא השלים כמעט לחלוטין את תוכנית הארגון מחדש. הוא נמצא בבעלות רוב על ידי המגזר הפרטי ואחזקת המניות של הממשלה בבנק ירדה לפחות מרבע. בהתחשב בנסיבות השונות האלה, הממשלה תשתמש בזכות שלה כדי לתמוך בקביעת מגבלת בונוסים ליחס המקסימלי המותר של 2:1 – בהתאם לכל הבנקים הפרטיים האחרים".

עוד הוסיף משרד האוצר: "אנחנו רוצים להבהיר כי לא תהיה העלאה בבונוסים שמחלק RBS שעדיים מתאושש. אבל מגבלת הבונוסים בלוידס משקפת את ההתדמות שלו בהשבת כסף למשלמי המסים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker