למה אף אחד לא רוצה לרכוש את מגזין פורבס?

רשת המגזינים העולמית, הידועה בדירוגי מיליארדרים, לא מצליחה למצוא רוכש במחיר 400 מיליון ד'; לפי מקורות, רוכשים פוטנציאליים נרתעו ממעורבותו של המייסד, סטיב פורבס

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

הנסיונות של פורבס מדיה למצוא רוכש נתקלים בקשיים, כשלפחות רוכש פוטנציאלי אחד הוציא עצמו רשמית מרשימת המועמדים ושניים אחרים הפסיקו את השיחות עם החברה, לפי אנשים בעלי מידע על הנושא.

אקסל שפרינגר, חברת ההוצאה לאור הגרמנית שבבעלותה הגירסה הרוסית של פורבס, אינה מעורבת בשום תהליך לקראת רכישת פורבס, מסרה אתמול אדה פלס, דוברת מטעם החברה. אקסל שפרינגר היתה מעוניינת בהגשת הצעה עבור פורבס, מסרו אנשים בעלי מידע בפברואר.

גם קרן ההשקעות ספייס גלובל מסינגפור הפסיקה את התהליך, לפי אחד האנשים, שביקש להישאר בעילום שם משום שהמידע פרטי. קרן ההשקעות הסינית צ'יינה פוסום אינטרנשיונל לא ניהלה מגעים זה זמן מה, אמר אדם אחר. הרוכשים האלה החליטו שפורבס מבקשים מחיר גבוה מדי, אמרו השניים.

פורבס מבקשת 400 מיליון דולר, לפי מידע שמסרו אנשים בנובמבר. ההצעות הסופיות נקבעו לפברואר, אמרו בזמנו אנשים בעלי מידע.

ג'סטין ביבר על שער פורבסצילום: שער "פורבס"

מכירת פורבס, הידוע במעקב השוטף שלו אחר העושר של מיליארדרים ברחבי העולם, מגיעה לאחר שנים של הידלדלות ברווחים, לאחר שעליית המדיה הדיגיטלית פגעה בהכנסות מפרסום של המגזין. במהלך תהליך המכירה, מנהלי פורבס הדגישו את המותג כפלטפורמה לאירועים וכנסים, כמו גם פיתוח נדל"ני – דרך להתרחבות מעבר לשורשי החברה בשוק המדיה.

סטיב פורבס, יו"ר ומנכ"ל החברה, רצה תפקיד משמעותי לאחר מכירתה, לפי אחד האנשים. ההשפעה הפוטנציאלית שלו הרתיעה רוכשים פוטנציאליים שרצו לנהל את פורבס בדרכם, לפי אחד האנשים בעלי מידע בנושא. אם לא יימצא רוכש חיצוני, פורבס עשויה לנסות מהלך של רכישה על ידי מנהליה, מסרו שניים מהאנשים.

פורבס צפתה הכנסות של 144.6 מיליון דולר ב-2013 ו-162.8 מיליון דולר ב-2014, לפי מסמכים שפירסם אנליסט המדיה קן דוקטור מחברת אווטסל אינק'. רווחי החברה לפני מס והפרשות ריבית נאמדו ב-33.4 מיליון דולר השנה, לפי המסמכים. מגזינים לרוב נמכרים בסכום הגבוה פי חמישה או שישה מהרווח לפני מס, מה שמעניק לפורבס שווי שוק של 200 מיליון דולר, אמר דוקטור.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום