תחזית בארה"ב: עד 2050 העולם ידרדר למלחמות בגלל מחסור במזון

מומחה אמריקאי מזהיר כי מחסור באדמה, אנרגיה במים יגרום לקיפאון בייצור המזון, שלא יספיק ל-9 מיליארד בני האדם שיחיו בעולם

סוכנויות הידיעות
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מחסור עולמי חמור במזון יוביל בתוך כמה עשורים לעימות עולמי – מזהיר מומחה מטעם הסוכנות האמריקאית לפיתוח בינלאומי (USAID). לפי ד"ר פרד דייוויס, מחסור במים, אנרגיה ואדמה יוביל למחסור במזון שלא יספיק לכל 9 מיליארד בני האדם שצפויים לחיות על כדור הארץ עד 2050.

"נושא המזון עשוי להפוך לגורם לחוסר יציבות פוליטית עד 2050 כמו שגורם כיום נושא האנרגיה", מזהיר דייוויס. עוד הוא מזהיר כי הפיתוחים המדעיים בתחום, כמו הנדסה גנטית ופיתוחים בתחום הביוטכנולוגיה, פשוט לא מצליחים לעמוד בביקוש לצריכת מזון בעולם ולא יעזרו לאנשים במדינות נחשלות שסובלים כבר כיום מרעב חמור.

"בפעםהראשונה בהיסטוריה האנושית, ייצור המזון יוגבל ברמה עולמית בגלל הזמינות של אדמה, מים ואנרגיה". לטענתו, אוכלוסיית העולם תגדל ב-30%, אך הגידול הדורש בייצור המזון צריך להיות בשיעור של 70%, "אבל מגבלה במקורות תכווץ את מערכת המזון העולמית. העלייה שחזויה כעת מייצור בייצור טכנולוגיות כמו ביוטכנולוגיה, גנטיקה, אגרונומיה וגננות לא תספיק כדי לעמוד בדרישות המזון".

הפתרון, לדבריו, הוא מימון נוסף. "היצרנות החקלאית של ארה"ב צמחה בממוצע ב-1.2% בשנה בין 1990 ך-2007. יש לפתח טכנולוגיות ויבולים יעילים יותר – וגם באותה מידת חשיבות, דרכים טובות יותר ליישם את הטכנולוגיות האלה ברמה המקומית עבור החקלאים – כדי לעמוד באתגרים האלה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker