חוגג על האי שיוויון: פול קרוגמן יקבל 225 אלף ד' בשנה ממכון לחקר אי שיוויון

השכר - פי ארבעה מההכנסה החציונית בניו יורק; המשרה, במכון לחקר האי שיוויון באוני' CUNY בעיר, אינה דורשת מקרוגמן ללמד, ומסתכמת ב"תרומה צנועה באירועים פומביים ובפיתוח יוזמה חדשה בתחום האי שיוויון"

סוכנויות הידיעות
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

פרשן "ניו יורק טיימס" וחתן פרס נובל לכלכלה, פול קרוגמן, יקבל שכר של 25 אלף דולר לחודש ממכון מחקר לאי שיוויון באוניברסיטת CUNY בניו יורק. כך פורסם היום באתר גוקר ("gawker") הפופולארי מניו יורק.

קרוגמן, מבקר חריף של המדיניות הכלכלית שהובילה לאי שיוויון הגדול בארה"ב, יזכה בשנה לשכר כולל של 225 אלף דולר מהמכון, עבור שני סמסטרים. מדובר בשכר הגבוה פי ארבעה מהשכר החציוני בניו יורק, בה מתגורר קרוגמן. בנוסף, קרוגמן לא יצטרך כלל ללמד, כפי שעולה מעותק של מכתב רשמי ששלחה לו CUNY, במסגרת חליפת מכתבים בין שני הצדדים שהאוניברסיטה חויבה לפרסם בכפוף לחוק חופש המידע.

השכר יוענק לקרוגמן בתמורה ל"תפקיד צנוע באירועים פומביים ותרומה לפיתוח יוזמה חדשה בתחום האי שיוויון… לא מצופה ממך ללמד או להנחות סטודנטים". קרוגמן עצמו השיב: "אני מודה שעליי לקרוא את זה מספר פעמים כדי שאבין בבירור… זאת הצעה מאוד נדיבה". בנוסף השיב כי 

בגוקר מזכירים כי CUNY היא מוסד אקדמי ציבורי, שממומן בכספי משלמי המסים, וכי השכר הגבוה ביותר של מרצה בכיר במוסד, המחויב להעביר קורסים, הוא 150 אלף דולר - נמוך כמעט ב-50% מזה שהוצע לקרוגמן.

פול קרוגמןצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker