הכירו את הישראלי שמכר את פוליסת ביטוח החיים היקרה בהיסטוריה

דובי פרנסס, בן 35, מספר על המסלול המטאורי שעשה מהמוסך של אבא שלו בישראל ועד לעמדת העוזר העסקי של המיליארדר הרוסי סרגיי גרישין: "החלטתי לעשות משהו שאף בנקאי לא עשה לפני"

סוכנויות הידיעות

דובי פרנסס, ישראלי בן 35 המתגורר בקליפורניה ואשר קבע בחודש שעבר שיא עולמי כאשר מכר את פוליסת ביטוח החיים היקרה בהיסטוריה לאדם בודד, סיפר על המסלול המטאורי שעשה מהמוסך של אבא שלו בישראל ועד לעמדתו הנוכחית כעוזרו העסקי של המיליארדר הרוסי סרגיי גרישין, במסגרת כתבת פרופיל עליו שפורסמה באתר חדשות העסקים "ביזנס אינסיידר".

פרנסס מנהל את חברת SG - חברת ייעוץ פיננסי ללקוחות עשירים עם משרדים בארה"ב, רוסיה וישראל - הרכיב בחודש שעבר פוליסת ביטוח חיים בסך 201 מיליון דולר עבור יזם טכנולוגיה מיליארדר מעמק הסיליקון שזהותו לא נחשפה.

>> דובי פרנסס, הכריש של תעשיית הפינטק: הבנקאות המסורתית תיעלם בתוך 10–20 שנה

דובי פרנססצילום: Sgpremier ,מתוך ויקיפדיה

כאשר נשאל פרנסס בראיון לביזנס אינסיידר מדוע אדם כלשהו נזקק לביטוח חיים בסך 201 מיליון דולר, ענה פרנסס כי אין דרך טובה יותר להגן על נכסים מאשר באמצעות ביטוח חיים. לדבריו, לאחר מותם, אנשים עשירים כפופים לעיתים למס ירושה של כ-45%. "אם השווי שלך הוא מיליארד דולר, המס יהיה בהיקף של מאות מיליוני דולרים", אמר פרנסס. "הבעיה היא שמיליארדרים אינם בהכרח נזילים".

פרנסס גדל בישראל וחלק בילדותו חדר שינה של שלושה אחיו. אביו עבד תחילה במס הכנסה, אולם לאחר מות סבו של פרנסס ירש אביו מוסך קטן שאותו פיתח והגדיל לעסק עם מספר סניפים ו-400 עובדים.

העסק המשפחתי היה יכול לעבור לידיו של פרנסס, אולם הוא בחר בדרך אחרת. "הייתי יכול להיות עשיר", אמר. "אבל רציתי לעשות דברים בכוחות עצמי, ולחיות ולמות על חרבי". לאחר שהשלים לימודי מנהל עסקים, הלך פרנסס ביוני 2008 בעקבות אחיו הבכור לעבוד בדויטשה בנק בסן פרנסיסקו.

בספטמבר של אותה שנה, הוא עוד היה עובד זוטר בבנק כאשר התעורר בוקר אחד וראה בחדשות דיווחים על התמוטטות ליהמן ברדרס. למרות המשבר הפיננסי, פרנסס לא פוטר, והסיבה לכך היתה כלי פיננסי אחד שהיה לדויטשה בנק ולא היה לבנקים אחרים - הלוואות. ופרנסס הצטיין במכירת הלוואות.

סרגיי גרישיןצילום: Sgpremier

עם זאת, כאשר הממשל האמריקאי החל ביישום תוכנית הלוואות החירום הממשלתית בארה"ב (TARP), היתרון התחרותי שלו נעלם ובנקים אחרים החלו להגדיל את האשראי.

עם זאת, פרנסס לא ויתר. במקום זאת, הוא הגה דרך חדשה להשיג לקוחות. "הבנתי שאני צריך למצוא דרך להמציא את עצמי מחדש כבנקאי. החלטתי לעשות משהו שאף בנקאי לא עשה לפני - לשלוח מכתבים באופן ישיר לאנשים שאינם לקוחות של הבנק ואשר בבעלותם נכסים בסכום של יותר מחמישה מיליון דולר".

פרנסס שלח 2,000 מכתבים וקיבל שתי תגובות. אחת מהן היתה מהמיליארדר הרוסי סרגיי גרישין. פרנסס סיפר כי מנהל לשכתו של גרישין ראה את המכתב ופתח אותו. גרישין חשב ש"דובי פרנסס" הוא שם מעניין, והמיליארדר החליט ליצור איתו קשר.

פרנסס קיבל אי-מייל מגרישין בשלוש לפנות בוקר, בו נכתב: "היי, דובי, קיבלתי את המכתב. אני רוצה להיפגש. בדיוק קניתי בית תמורת 27 מיליון דולר במזומן. מתי אתה פנוי?". הם נפגשו עוד באותו הבוקר בסנטה ברברה.

לאחר שהצליח להפוך את גרישין ללקוח, הם ביצעו כמה עסקות יחד, וכעבור שמונה חודשים עזב פרנסס את הבנק כדי להקים את חברת SG - ראשי התיבות של סרגיי גרישין.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker