למה אמזון משלמת לעובדים 5,000 דולר כדי שיתפטרו?

קמעונאית האינטרנט הגדולה בעולם מציעה מדי שנה כסף לעובדים שיתפטרו, כדי שרק עובדים שרוצים לעבוד בחברה יישארו בה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים15
סוכנויות הידיעות

אמזון, קמעונאית האינטרנט הגדולה בעולם, מפעילה תוכנית במסגרתה החברה מציעה תשלום של עד 5,000 דולר לעובדים שאינם מרוצים בעבודה ומחליטים להתפטר, דיווח העיתון "USA טודיי".

במסגרת תוכנית "תשלום למתפטר" (Pay to Quit), מציעה אמזון תשלום פיצויים בסך 2,000 דולר לעובדים שאינם שבעי רצון בעבודתם ומחליטים לעזוב בשנת העבודה הראשונה שלהם, וסכום של עד 5,000 דולר למתפטרים שעבדו בחברה לפחות ארבע שנים.

מייסד ומנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס, הסביר את הרעיון מאחורי התוכנית במכתבו לבעלי המניות לשנת 2013, ואשר פורסם השבוע. "התוכנית פשוטה למדי", כתב בזוס. "פעם בשנה אנחנו מציעים לעובדים שלנו להתפטר. ההצעה בשנה הראשונה היא תשלום של 2,000 דולר. בהמשך היא גדלה באלף דולר מדי שנה עד שהיא מגיעה ל-5,000 דולר".

"הכותרת שמופיעה בראש ההצעה היא 'בבקשה אל תקבל/י את ההצעה הזו'", ציין בזוס. "אנחנו מקווים שהם לא יקבלו את ההצעה. אנחנו רוצים שהם יישארו".

צילום: REUTERS

"המטרה של התוכנית היא לעודד אנשים לעצור רגע כדי לחשוב מה הם באמת רוצים לעשות", כתב בזוס במכתב. "בטווח הארוך, מצב שבו עובד נשאר במקום שהוא לא רוצה להיות בו, אינו בריא לא לעובד ולא לחברה".

"רק אחוז קטן מהעובדים מחליטים לקבל את ההצעה", הוסיפה דוברת אמזון, קלי צ'יזמן. "אנחנו רוצים שהם יישארו, אבל גם רוצים שיהיו פה רק עובדים שרוצים להיות פה. זה מעודד אותם לחשוב מה הם מבקשים לעצמם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker