רופרט מרדוק: יכול לחיות עם הילרי קלינטון כנשיאת ארה"ב

איל המדיה בראיון למגזין "פורצ'ן": הייתי המום מהפתקים של גרושתי לטוני בלייר; על שובו של בנו הבכור לניוז קורפ: "ניהלנו שיחה מאוד רצינית"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

איל המדיה רופרט מרדוק אמר כי היה יכול לחיות עם מצב שבו הילרי קלינטון היא נשיאת ארה"ב, אולם הוסיף כי תמיכתו בה "תהיה תלויה לחלוטין בזהות המועמד של המפלגה הרפובליקאית".

בראיון למגזין "פורצ'ן" אמר מרדוק, בן 83, הידוע כתומך המפלגה הרפובליקאית, כי המועמדים הרפובליקאים המועדפים עליו למרוץ לנשיאות ארה"ב הם ג'ב בוש ופול ריאן, אך לא רנד פול.

הראיון ל"פורצ'ן" שפורסם היום, הוא הראיון רחב יריעה הראשון שהעניק המיליארדר האוסטרלי לתקשורת מאז שנת 2009, ובמסגרתו התייחס מרדוק לשלל אירועים דרמטיים שאירעו בחייו בשנה החולפת: הגירושים מוונדי דאנג, פיצול אימפריית המדיה שלו לשתי חברות נפרדות, ושובו של בנו הבכור, לכלן, לשורות ההנהלה הבכירה.

בראיון התייחס מרדוק לאחד הספיחים העסיסיים ביותר של גירושיו מאשתו, וונדי דאנג - גילוי פתק שרשמה גרושתו, עוד בזמן שהיו נשואים, ואשר בו הודתה כי פיתחה רגשות חמים כלפי ידידו של מרדוק, ראש ממשלת בריטניה לשעבר, טוני בלייר. "הייתי המום", אמר מרדוק בראיון.

רופרט מרדוק ובנו לכלן
רופרט מרדוק ובנו לכלןצילום: בלומברג

לכלן, בנו הבכור של מרדוק, מונה בחודש שעבר לתפקיד יו"ר משותף עם אביו. המהלך הפתיע רבים מכיוון שלכלן עזב בשנת 2005 את ניוז קורפ על רקע עימותים חריפים על ההנהלה הבכירה, וחזר לאוסטרליה כדי להקים אימפריית מדיה משלו. בה בעת, בנו ג'יימס - שהמוניטין שלו נפגע בעקבות שערוריית האזנות הסתר שביצעו עיתונאי ניוז קורפ בבריטניה - קודם לתפקיד סמנכ"ל תפעול במשותף.

כאשר נשאל מרדוק בראיון כיצד הצליח לגרום ללכלן לחזור, סיפר המיליארדר כי "בחודש יולי בשנה שעברה, ניהלנו לכלן, ג'יימס ואני שיחה מאוד רצינית על האופן שבו נוכל לעבוד כצוות".

מרדוק התייחס בראיון גם למעבר של העיתונות לעידן הדיגיטלי, והעריך כי העיתון "ניו יורק פוסט" הנמצא בבעלותו יפסיק להתפרסם במהדורת נייר, ויהיה דיגיטלי בלבד בתוך עשור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker