סין מתכוונת לחבר בין בורסות שנחאי להונג קונג

הידוק שיתוף הפעולה בין שתי הבורסות נועד להרחיב את שוקי ההון של שתי המדינות

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

בכוונת סין לחבר את בורסות הונג קונג ושנחאי, אמר ראש ממשלת סין, לי קצ'יאנג, בניסיון "לשפר את הפתיחה והפיתוח הבריאים של שוקי הההון בסין ובהונג קונג". לי אמר את הדברים בועידה השנתית של פורום בואאו לאסיה, לפי תמלול של סוכנות הידיעות הממשלתית סינחואה. המסחר במניות בורסת הונג קונג הושעה לקראת ההודעה.

"טוב שאנחנו יכולים לאמת כי הסדר חדש זה אינו שמועות בשוק בלבד", אמר סטיבן ליאונג, מנהל מכירות מוסדיות בחברת UOB-קיי היאן הולדינגס בהונג קונג. "הם הולכים בכיוון הזה, אבל הרבה עדיין תלוי בתזמון ובמכסות ההתחלתיות. ההשלכות האמיתיות עשויות להיות מתונות, אך הרעיון הוביל להרבה ספקולציות, והרבה שורטים על מניות של ברוקראז'ים".

בורסת הונג קונג תפרסם מאוחר יותר פרטים אודות התכנית, אמר שר האוצר של הונג קונג, ג'ון טסאנג. ההסדר יתרום לשני הצדדים וחשוב לחיזוק שיתוף הפעולה הפיננסי בין שני השווקים, הוסיף טסאנג.

הונג קונג וסין מצויות כבר זמן מה במגעים להרחבת הגישה ההדדית בין שני השווקים, שתקל את הגישה לשוקי ההון עבור משקיעים וחברות. באוגוסט 2007 חשפה סין תכנית שאיפשרה לאזרחיה להשקיע ישירות במניות הונג קונג, מה שתם לעליית מדד האנג סנג לשיא באוקטובר 2007. בינואר 2010 ביטל הממשל הסיני תכנית זו, והרחיב במקום תכנית במסגרתה מוסדות סיניים יכולים לסחור מחוץ לסין.

בורסת הונג קונגצילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker