סיטיגרופ הגיע להסדר בסך 1.12 מיליארד דולר עם משקיעים מוסדיים

סיטי הסדיר בכך בעיה נוספת שהיתה כרוכה בשוק האג"ח מגובות המשכנתאות; הבנק יפריש 100 מיליון דולר ברבעון הראשון לכיסוי ההוצאה

לוגו רויטרס
רויטרס

סיטיגרופ הודיע כי ישלם 1.12 מיליארד דולר במזומן כדי להסדיר תביעות שונות בנוגע לאג"ח מגובות משכנתאות מסוימות, וכי יפריש 100 מיליון דולר ברבעון הראשון לכיסוי הוצאות אלה. הבנק הגיע להסכם עם 18 משקיעים מוסדיים, ואמר כי ההסדר הביא לסיום את אחת הבעיות המשמעותיות שעוד נותר היה לפתור מתקופת המשבר הפיננסי.

סיטי יציע את ההסדר ל-68 קרנות אג"ח מגובות משכנתאות של הבנק, שהשתתפו באיגו"ח בסך 59.4 מיליארד דולר. הקרנות יוכלו לקבל את ההסדר עד ה-30 ביוני. קרנות אלה נוצרו על ידי פעילות האיגו"ח והבנקאות בתחום המשכנתאות של סיטי בשנים 2008-2005, וחברות בנות של סיטי ייצגו אותן וערבו להן.

ההסדר, האחרון בשורת הסדרים דומים של הבנקים הגדולים בארה"ב בחודשים האחרונים, מגיע בתקופה בה המגזר מנסה לשים קץ לבעיות האחרונות שנותרו מהתפוצצות בועת הדיור והמשבר הפיננסי העולמי. בשנה שעברה אישר שופט פדרלי הסדר במסגרתו הסכים סיטי לשלם לבעלי אג"ח 730 מיליון דולר כדי להסדיר טענות כי הבנק הסתיר חשיפתו לנכסים רעילים בשווי מיליארדי דולרים לפני המשבר הפיננסי.

מגדל סיטיגרופ בלונדוןצילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker