צמיד הכסף

כך דיסני משנה את עולם פארקי השעשועים עם צמיד קטן

פארק השעשועים האמריקאי דיסני וורלד השקיע יותר משנה בפיתוח מערכת חכמה שתקל על המבקרים את הבילוי - וגם "תוציא יותר כסף מהארנק שלהם"

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

פארק השעשועים דיסני וורלד השקיע יותר משנה בפיתוח מערכת בשווי מיליארד דולר שתשנה את האופן שבו המבקרים מתנהלים בפארק - מכניסה לחדרי המלון שלהם ועד לכניסה למתקן "ספייס מאונטיין". למרות זאת, פקיד הקבלה באחד מבתי המלון של דיסני עדיין התקשה לפני כמה שבועות לשלוט בטכנולוגיה החדשה.

"תתנהגי יפה, מערכת רעה", מילמל הפקיד לעבר מערכת הניהול שסירבה לתפקד. הנזיפות לא עזרו, אך אתחול מחדש של המחשב עשה את העבודה.

כך בינתיים פועלת מערכת MyMagic+, ניסיון של פארק דיסני וורלד להיות רווחי יותר, באמצעות חיבורם לצמיד של 30 מיליון האנשים שמבקרים בו בכל שנה. פיתוחה של המערכת ארך יותר זמן מהצפוי, בשל שורה של אתגרים מורכבים: הכשרה של יותר מ–70 אלף עובדים, ציוד 28 אלף חדרי מלון בקוראי תדרי רדיו ועידוד המבקרים לענוד צמידים אלקטרוניים שאוספים עליהם מידע.

דיסני בינתיים שמרה על עמימות בכל הנוגע לתמורה שיראו המשקיעים - דבר שתיסכל כמה מהאנליסטים, אך ישנם סימנים לכך שהמערכת סוף כל סוף מוכנה לפעולה. לקראת עונת השיא בקיץ החלה דיסני לשווק את השירות החדש בקמפיין בטלוויזיה ובאינטרנט, וביום שני כבר איפשרה לכל המבקרים בפארק להשתמש במערכת.

הצמיד החכם של דיסני. גישה גם לשירותי VIPצילום: ניו יורק טיימס

המערכת החדשה כוללת שירות שנקרא FastPass+ ומאפשר למבקרים להזמין מראש כניסה לשלושה מתקנים, לתהלוכות ולמפגשים. כמו כן היא נועדה להקל על המבקרים לקנות מזון ומוצרים נלווים. כל שהם צריכים לעשות הוא לעמוד בקופת החנות ולקרב את ידם העונדת את הצמיד - שנקרא MagicBand - לקורא אלקטרוני. הצמיד משמש גם ככרטיס חניה, מפתח לחדר במלון וגישה לשירותי VIP. דיסני מקווה שאנשים יוציאו יותר זמן וכסף במתחם הענק אם יהיה להם קל יותר לנווט בו.

המערכת החדשה היא מיזם חשוב מאוד לתאגיד, ששוויו 143 מיליארד דולר. חטיבת הפארקים של דיסני היא אחת החזקות בחברה, שמצליחה גם בתקופות קשות לכלכלה, ודיסני חשה דחיפות להשתמש בטכנולוגיה כדי לשפר את מה שמוצע בהם.

החברה מעודדת את המבקרים גם להיכנס לאתר My Disney Experience כדי לתכנן מראש את הפרטים לקראת הביקור באורלנדו, וניתן לערוך שינויים במהלך הביקור עצמו בעזרת אפליקציית הסמארטפון של דיסני.

אם הטכנולוגיה של הצמיד של דיסני תצליח, היא יכולה להתפשט גם לפארקים אחרים ואולי אף לגני חיות, למוזיאונים ולמלונות בלאס וגאס. בינתיים, בסקרי שביעות רצון אוהדי הפארקים נתנו למערכת ציון גבוה. "אף אחד לא מתבלבל לגבי המטרה של השירות - להוציא יותר כסף מיותר ארנקים - אבל הרוב המכריע של האנשים אוהבים את זה", אמר ג'ון פרוסט, מו"ל הבלוג העצמאי של דיסני. "רוב האנשים חושבים שזה מוסיף לכיף".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ