רוצים ללמוד בהרווארד? תכינו את הארנקים - שכר הלימוד עלה

נתונים שפורסמו השבוע חושפים: המוסד היוקרתי אישר השנה יותר בקשות קבלה לעומת השנים הקודמות ■ שכר הלימוד עלה ל-59 אלף דולר ■ באוניברסיטת ייל כמות התלמידים שהתקבלה דווקא ירדה

בלומברג
סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בלומברג
סוכנויות הידיעות

השנה היה קצת קל יותר להתקבל להרווארד. המוסד האקדמי קיבל לשורותיו 5.9% מהמועמדים לשנה הראשונה, לעומת נתון של 5.8% ב-2014, לפי נתונים שפירסם אתמול (ה') המוסד היוקרתי.

סטודנטים עדיין יצטרכו לעבוד כדי להתקבל לכל אחד משמונה המוסדות המרכיבים את ליגת הקיסוס בארה"ב. אוניברסיטת ייל קיבלה שיא של 30,932 בקשות קבלה השנה, וקיבלה מתוכן רק 6.3%, לעומת 6.7% בשנה שעברה. נתוני הקבלה באוניברסיטאות קולומביה ופרינסטון לא השתנו לעומת השנה שעברה.

"על אף עם סיכויי הקבלה הנמוכים, סטודנטים לא ויתרו על הניסיון לזכות בכיסא באחת מהאוניברסיטאות היוקרתיות", אומרת ג'ניפר רוקר, יועצת קולג' בבית ספר התיכון לינקולן פארק בשיקגו. "הציפיות להתקבל התחילו להתערער", אמרה רוקר. "סטודנטים יגישו עדיין מועמדות. אין לך סיכוי להתקבל אם אתה לא נרשם".

קמפוס אוניברסיטת הרווארדצילום: אי-פי

קולומביה קיבלה 32,967 בקשות קבלה לקולג' שלה, וקיבלה מתוכם 2,291 בקשות, או 6.94%, פירסמה האוניברסיטה. מספר הבקשות ירד בכ-1.7% לעומת השנה שעברה, אז התקבלו 6.89%. פרינסטון קיבלה 7.28% מתוך 26,641 הבקשות, לעומת 7.29% בשנה שעברה. מספר הבקשות עלה ב-1% לעומת השנה שעברה.

תלמידי התיכונים בארה"ב קיבלו אתמול הודעות על קבלה לאוניברסיטאות היוקרתיות המרכיבות את ליגת הקיסוס, רשימת האוניברסיטאות הפרטיות היוקרתיות במדינה. עד 1 במאי רשאים התלמידים להחליט לאיזה מוסד להתקבל. כ-60% מהתלמידים החדשים שמתקבלים להרווארד יקבלו סיוע פיננסי ותשלום שנתי ממוצע של 12 אלף דולר - כך הודיע בית הספר. הרווארד לא דורשת תשלום ממשפחות עם הכנסה שנתית נמוכה מ-65 אלף דולר וגובה שכר לימוד ממוצע של 10% מההכנסות של משפחות שמקבלות סיוע פיננסי.

עבור סטודנטים שלא מקבלים סיוע, שכר הלימוד השנתי שכולל דמי הוראה, מגורים, איגרות והוצאות נוספות מגיע ל-58,607 דולר – עלייה 3.9% לעומת השנה שעברה.

בתוך כך, בשבוע האחרון פורסמו נתונים המעידים על כך שחובות של תושבי ארה"ב בגין הלוואות סטודנטים צומחים בקצב חד ומגיעים לכטריליון דולר. הלוואות הלימודים האלה, כך טוענים, עשויות דווקא להגדיל את הפער בחברה האמריקאית מכיוון שאחרי סיום הלימודים נאלצים הסטודנטים להחזיר את החובות הגבוהים ולא יכולים להתמקד בפיתוח אישי, לעומת מי שסיים ללמוד ללא חובות.

"אם אתה מסיים תואר ראשון או דוקטורט ומקבל עבודה זהה במקום זהה, אתה מרוויח סכום זהה של כסף", אמר לסוכנות הידיעות אי-פי וויליאם אליוט מאוניברסיטת טקסס. "אבל הכסף הזה אומר עבור אותו סטודנט פחות מבחינת צבירת נכסים בטווח הארוך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker