שטראוס-קאהן מנסה לגייס 2 מיליארד דולר לקרן הגידור שלו

בימים אלה שוהה יו"ר קרן המטבע הבינלאומית לשעבר בסין בניסיון לשכנע משקיעים להשקיע בקרן שתתבסס על הניתוחים הכלכליים שלו

לוגו רויטרס
רויטרס

היו"ר לשעבר של קרן המטבע הבינלאומית (IMF ), דומיניק שטראוס-קאהן, מתכנן לגייס 2 מיליארד דולר לקרן הגידור שלו, אמרה החברה שלו LSK. הגיוס המתוכנן של שטראוס-קאהן מגיע על רקע ניסיונם של המשקיעים לתמוך באסטרטגיות השקעה עם סיכונים נמוכים וצמיחה מהירה.

הגיוס מציין את השותפות של שטראוס-קאהן בפעם הראשונה עם חברת ניהול תיקי ההשקעות DSK גלובל אינווסטמנט שתשקיע בכל העולם, אמר לרויטרס מוחמד זיידאן, סמנכ"ל התפעול של החברה.

שטראוס-קאהן ינהל את הקרן ביחד עם בתו הכלכלנית, ונסה שטראוס-קאהן, והוא נמצא כעת בסיור בסין בניסיון לגייס הון לקרן ממשקיעיים מוסדיים ואנשים עשירים. "סין משחקת ותשחק תפקיד מכריע בקרן הזו", אמר זיידאן לרויטרס בראיון משנחאי, שם הוא מקדם את הקרן. הוא אמר כי הקרן ממתינה לאישורים רגולטוריים מלוקסמבורג לפני שהם יוכלו להתחיל לגייס את הכסף.

דומיניק שטראוס־קאהן. ראיון עם החדרנית שהותקפה על ידיו צילום: רויטרסצילום: REUTERS

"נפגשנו עם הקבוצות הגדולות ביותר בכל מגזר אני מדבר עם מגזר הפיננסים, חברות ביטוח, בנקאים, קבוצות פיננסיות, חברות פרטיות וציבוריות", הוא הוסיף.

סין, שהיתה ב-2012 ביתם של 643 אלף מיליונרים, לפי דו"ח העושר של RBC וקאפג'מיני, ושל המשקיעים המוסדיים הגדולים ביותר, נראית כמקור מרכזי להון עבור השקעות אלטרנטיביות כמו קרנות גידור וקרנות השקעה פרטיות. מוסדיים בסין כמו צ'יינה אינווסטמנט קורפ, קרן העושר המדינה ורגולטור המטבע של המדינה, מחפשים באופן פעיל הזדמנויות לגוון את ההשקעות האלטרנטיביות שלהם.

שטראו-קאהן, שמכהן גם כיועץ כלכלי מיוחד לממשלת סרביה, איחד כוחות ב-2013 עם טיירי ליין כדי להקים את LSK. קרן הגידור שממוקמת בלוקסמבורג תסתמך על ניתוחים כלכליים של שטראוס-קאהן ועל אירועים פוליטיים ופיננסיים שמשפיעים על מחירי השוק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker