הכנסות ורווחים מאכזבים לאורקל; המניה ירדה ב-4% לאחר הסגירה

אורקל, אשר מנסה לעבור לתחום מחשוב הענן, לא דיווחה על עליה של יותר מ-5% במכירותיה כבר עשרה רבעונים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

ענקית התוכנה אורקל דיווחה על הכנסות ורווחים רבעוניים מאכזבים, מה שהוביל לירידה של 4% במחיר המניה במסחר לאחר הסגירה. החברה פרסמה תחזית שתאמה את תחזיות האנליסטים.

הרווח הנקי של אורקל הסתכם ברבעון שעבר, אשר היה השלישי בשנת הכספים של החברה, ב-2.56 מיליארד דולר, עליה של 2% לעומת הרבעון המקביל. הרווח למניה, אשר שיקף ירידה במספר המניות, עלה ב-8% ל-56 סנט. הרווח בניכוי סעיפים חד פעמיים הסתכם ב-68 סנט למניה, מתחת לתחזיות אנליסטים כי יגיע ל-70 סנט למניה. הכנסות החברה עלו ב-4% ל-9.31 מיליארד דולר, מתחת לתחזיות כי יסתכמו ב-9.36 מיליארד דולר.

אורקל, שבראשה עומד המנכ"ל לארי אליסון, עושה מאמצים להתניע את הצמיחה באמצעות מעבר לתוכנות מבוססות ענן. עם זאת, ההכנסות מרישיונות ומנויי ענן החמיצו את התחזיות ברבעון. החברה לא דיווחה על עליה של יותר מ-5% במכירותיה כבר עשרה רבעונים.

סמנכ"לית הכספים של אורקל, צפרא כץ, הודיעה על תחזית לעליה של בין 3% ל-7% בהכנסות אורקל ברבעון הנוכחי, מה שמיתרגם להכנסות של 11.3 מיליארד דולר עד 11.7 מיליארד דולר. אנליסטים צפו 11.5 מיליארד דולר. כץ אמרה לאנליסטים בשיחת ועידה כי היא צופה רווח של 92-99 סנט למניה ברבעון הנוכחי, לעומת תחזיות אנליסטים לרווח של 96 סנט למניה. לדבריה, המכירות של תוכנות חדשות עשויות לגדול בשיעור של בין אפס ל-10%.

מנכ"ל אורקל, לארי אליסוןצילום: אי פי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker