אפשר שנייה את המטען שלך? אירופה דורשת מטען אחיד לכל הסלולרים

הפרלמנט האירופי אישר הצעת חוק שנועדה למנוע בזבוז ואשפה של 51 אלף טונה בשנה

סוכנויות הידיעות
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הפרלמנט האירופי אישר הצעה לדרוש כי כל הטלפונים הסלולריים שנמכרים באיחוד האירופי יהיו בעלי מטען זהה. המטרה היא להפחית בזבוז, עלויות וטרדה למשתמשים. ההחלטה התקבלה ביום חמישי במסגרת עדכון חוקי תקשורת באירופה.

להערכת הפרלמנט יחסוך החוק החדש פסולת אלקטרונית במשקל של 51 אלף טונה בשנה. חברי הפרלמנט קראו למאמץ מחודש לפתח מטען אוניברסלי לכמה קטגוריות של ציוד תקשורת, בעיקר טלפונים סלולריים. בעתיד תהיה זו דרישה מחייבת, אולם הנציבות האירופית תצטרך לאשר איזה ציוד יהיה כפוף לחוק. למדינות החברות באיחוד יש שנתיים לשנות את החוקים המקומיים שלהם, ולספקיות הסלולר תינתן שנה נוספת לעמוד בדרישה.

המתנגדת העיקרית לחוק הזה היתה אפל, שטוענת כי המטען שלה, לייטנינג, טוען מהר יותר, מתחבר לטלפון באופן סימטרי (למעלה-למטה). החברה אמרה כי תמכור באירופה טלפונים עם מתאם, אם החוק יעבור- מה שייצור יותר זבל אלקטרוני, בניגוד לרצון החוק.

המאמץ להעביר חוק המחייב מטען אוניברסלי נמשך כבר כמעט עשור. בארה"ב מחליפים המשתמשים בממוצע טלפון מדי 22 חודשים. ב-2010 הושלכו לאשפה 120 מיליון טלפונים סלולריים ישנים.

עוד נקודה אירונית בחוק: המטען יהיה אוניברסלי רק בצד אחד שלו, המתחבר לטלפון, שכן אפילו בתוך האיחוד האירופי יש שקעי חשמל שונים ברוב המדינות. 

צילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker