המטוס החמקן הסיני נראה לכם מוכר? אולי כי הם גנבו אותו מהאמריקאים

לפי דיווח בעיתונות האמריקאית, האקרים סיניים הצליחו לשים ידיהם על מידע סודי על מטוסי ה-F-35 של לוקהיד מרטין ולשלב רכיבים חיוניים במטוס החמקן שלהם

סוכנויות הידיעות

מבצע ריגול דיגיטלי שסין ביצעה לפני 7 שנים, הניב לה מידע רגיש וטכנולוגיות ששולבו בסופו של דבר במטוס החמקן שלה, J-20, דיווח העיתון "וושינגטון פרי ביקון" מפי גורמי ביטחון ממשלתיים ופרטיים בארה"ב. לפי הדיווח, מבצע הריגול הסיני נגד לוקהיד מרטין, שאב מידע על מטוסי F-35 לייטנינג II . המבצע היה חלק ממבצע רחב יותר של ריגול סיני על מגוון תעשיות ומוסדות ממשלתיים ב-2007.

גורמים בטחוניים אמרו ל"פרי ביקון" כי המידע הושג על ידי יחידה של הצבא הסיני הנקראת Technical Reconnaissance Bureau (לשכת הגששים הטכניים) היושבת במחוז צ'נגדו. המידע הועבר לאחר מכן ליצרנית המטוסים הממשלתית AVIC, שהשתמשה במידע ליצירת ה-J-20.

לפי הדיווח, פרסום תמונות של ה-J-20 החדש אימתו דיווחים קודמים על גניבת המידע על ה-F-35 של לוקהיד, כיוון שהתצלומים הראו נוכחות ברורה של רכיבים מהמטוס האמריקאי, בהם שדרוגי מערכות הנשק ויכולת החמיקה. ב-20 בינואר דיווח העיתון הממשלתי הסיני "גלובל טיימס" כי סין השיגה טכנולוגיות מרכזיות של ה-F-35 ושילבה אותן ב-J-20, אך הדיווח לא הזכיר כיצד הושגו טכנולוגיות אלה.

מטוס חמקן F-35 של לוקהיד מרטין. הסינים העתיקו הטכנולוגיהצילום: ג'וזף נאיר, אי-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker