צוקרברג: "התקשרתי לאובמה והבעתי תסכול על הריגול אחרי משתמשים שלנו"

מנכ"ל פייסבוק תקף את מדיניות ארה"ב בנוגע לריגול אחרי משתמשים, ואמר: "כשאנחנו משפרים את האבטחה אנחנו חושבים על פושעים - לא על הממשלה"

לוגו בלומברג
בלומברג
לוגו בלומברג
בלומברג

מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג סיפר התקשר לנשיא ארה"ב, ברק אובמה, כדי להביע את תסכולו מהריגול של הממשל האמריקאי אחרי משתמשי הרשת החברתית. "ממשלת ארה"ב צריכה לתמוך באינטרנט, לא לאיים", כתב צוקרברג אתמול בפוסט שהעלה לדף הפייסבוק שלו. "הם צריכים להיות הרבה יותר שקופים בנוגע למה שהם עושים, אחרת אנשים יאמינו בגרוע מכל".

הדברים של צוקרברג מגיעים לאחר פרסום שלפיו הסוכנות לביטחון לאומי בארה"ב (NSA) הסוותה את עצמה כפייסבוק כדי להשיג גישה למחשבים בשביל ריגול, זאת על פי מסמכים שהודלפו על ידי עובד ה-NSA לשעבר, אדוארד סנודן, לאתר החדשות The Intercept. זו החשיפה האחרונה בשרשרת פרסומים על ריגול ממשלתי, שהובילו את פייסבוק, ביחד עם גוגל, אפל10004019 וחברות אחרות לחשוף יותר פרטים על בקשות מטעם ממשלת ארה"ב.

"אנחנו מצפינים את התקשורת, אנחנו מאבטחים את הפרוטוקולים לתעבורה, אנחנו מעודדים אנשים להשתמש בכמה גורמי וידוא ואנחנו יוצאים מגדרנו כדי לתקן בעיות שאנחנו מוצאים בשירותים אחרים", אמר צוקרברג. "כשהמהנדסים שלנו עובדים ללא לאות כדי לשפר את האבטחה, אנחנו מדמיינים שאנחנו מגינים עליכם נגד פושעים, לא הממשלה שלנו".

קייטלין היידן, דוברת מטעם הנשיא אובמה, אישרה שהתקיימה שיחה בין צוקרברג לנשיא. היא סירבה למסור פרטים נוספים.

מארק צוקרברגצילום: REUTERS

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker