פימקו העלתה תחזית הצמיחה של ארה"ב; ההאטה בסין צפויה להימשך

חברת ניהול קרנות האג"ח הגדולה בעולם צופה צמיחה של 2.5%-3% השנה בארה"ב; העלתה גם את תחזית הצמיחה לגוש היורו

לוגו רויטרס
רויטרס
לוגו רויטרס
רויטרס

פימקו, חברת ניהול קרנות האג"ח הגדולה בעולם המנוהלת על ידי המייסד שותף ביל גרוס, העלתה היום את תחזית הצמיחה לכלכלת ארה"ב, וצופה כעת צמיחה של 2.5%-3% בשנת 2014.

פימקו ציינה כי שיפור התחזית נובע "ממגמות צמיחה וצריכה במגזרי הצרכני, התאגידי והציבורי", נכתב בתחזית הכלכלית הגלובלית של החברה.

בחודש דצמבר, העריכה פימקו כי צמיחת כלכלת ארה"ב בשנת 2014 צפויה להיות בטווח של 2.25%-2.75%.

"הכלכלה העולמית צפויה ליהנות צמיחה יציבה ורחבת היקף בשנת 2014 הודות לגידול היוצא דופן בהיקף הנכסים במאזני הבנקים המרכזיים בשנת 2013", נכתב בדו"ח של פימקו.

ביל גרוס, פימקוצילום: בלומברג

"עלייה במחירי נכסים ביחד עם התפוגגות חוסר הוודאות בתקציבית בטווח הקצר, צפויה לתמוך בצמיחה הגלובלית, ולהגביר את היציבות של התאוששות הכלכלה העולמית, הסובלת מעליות ומורדות מאז המשבר הפיננסי של 2008", נכתב בדו"ח של פימקו, שהיקף הנכסים בניהולה היה 1.91 טריליון דולר נכון לסוף שנת 2013.

פימקו גם העלתה את תחזית הצמיחה לכלכלת גוש היורו, וצופה כעת צמיחה ריאלית של 1%-1.5% השנה. בחודש דצמבר, צפה פימקו צמיחה של 0.25%-0.75% בגוש היורו.

מנגד, התחזית של פימקו לאסיה פחות חיובית, והחברה צופה האטה בצמיחה של כלכלת יפן השנה לטווח של 0.5%-1% לעומת צמיחה של 3% בשנת 2013. "אנו צופים כי יפן תהיה הכלכלה המפותחת הגדולה היחידה שתרשום האטה השנה", נכתב בדו"ח.

לגבי סין, צופה פימקו כי "הצמיחה צפויה להמשיך להאט, וטווח התחזית הרחב יותר של 6.5%-7.5% משקף את התגברות חוסר הוודאות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker