נוסעי הספינה של קרניבל שנתקעה בלב ים תובעים 5,000 דולר בחודש לכל החיים

בפברואר 2013 נתקעה ספינה של חברת קרניבל במימי מפרץ מקסיקו והנוסעים נאלצו לשהות על סיפונה ללא מזון מבושל, שירותים פועלים או מיזוג אוויר

לוגו רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס

קבוצת נוסעים תובעת מחברת קרניבל קרוז ליינס בגין לשלם בגין נזקים 5,000 דולר בכל חודש למשך המשך חייהם אחרי שספינה של החברה נתקעה בלב ים במשך ימים בשל שריפה במנוע. התובעים דורשים את התשלום על הוצאות רפואיות ועל סבל נפשי.

התביעה שהוגשה על ידי 33 נוסעים בהפלגה חסרת המזל עשויה לשנות את האופן שבו מפרידות את עצמן חברות הספנות מפעולות משפטיות, לפי מומחים משפטיים בתחום הימי. סביב אותו נושא עומדת תביעה שנייה עם מספר תובעים גבוה פי שלושה.

שתי התביעות עוסקות בתקרית מפברואר 2013, שבה ספינת קרניבל טריומף התקלקלה אחרי שעזבה את נמל גלווסטון שבטקסס למה שהיתה אמורה להיות הפלגה בת ארבעה ימים לקוזומל, מקסיקו.

שריפה פרצה בחדר המנועים של הספינה בדרכה חזרה מקוזומל. הטריומף נותרה ללא כוח מנועי, מיזוג או שירותים תקינים. הספינה עמדה במפרץ מקסיקו במשך חמישה ימים והנוסעים תיארו את ההפרשות שנזלו אל המסדרונות והם הוכרחו לישון על הסיפון על יריעות מאולתרות ללא מזון מבושל.

בשבוע שעבר סיים לשמוע שופט פדרלי בפלורידה עדויות של נוסעים שנמשכו שלושה שבועות וצפוי לפרסם הכרעה בחודשיים הקרובים. התביעה שהוגשה במיאמי היא הראשונה שהגיעה למשפט בנושא, וצפויות לעלות עוד תביעות נוספות.

בהודעה שפירסמה אמרה קרניבל כי בזמן שהיא מכירה בכך שאורחיה חוו תנאים לא נוחים, כולם חזרו בשלום וקיבלו זיכוי מלא, שיט עתידי בחינם ופיצוי של 500 דולר לאדם. "זו תביעה אופורטוניסטית שהועלתה על ידי פרקליטי התובעים ועל ידי תובעים שמעוניינים להרוויח מכך", אמר דובר החברה.

קרניבל טריומףצילום: אי–פי

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום