עובדי מפעל יבמ בסין שובתים במחאה על העברתם ללנובו

לנובו: זו עדיין הבעיה של יבמ; 2 החברות נפרדות ועצמאיות עד להשלמת העסקה לרכישת חטיבת השרתים המוזלים של יבמ על ידי לנובו

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

יצרנית המחשבים האישיים הסינית לנובו אמרה כי שביתה של יותר מאלף עובדים במפעל של יבמ בסין אינה הבעיה שלה, שכן טרם הושלמה עסקת הרכישה של חטיבת השרתים של יבמ ללנובו. העובדים שובתים במחאה על תנאי העברתם הפוטנציאלית ללנובו במסגרת העסקה, בשווי 2.3 מיליארד דולר.

בהצהרה אמרה לנובו כי השביתה היא נושא פנימי ביבמ, אך התחייבה שלא לפגוע במשכורות ובתנאים של העובדים שיבחרו להישאר בחברה לאחר השלמת העסקה. "לנובו ויבמ הן שתי חברות עצמאיות. לא יתקיים שילוב תפעולי בין לנובו לחטיבת השרתים המוזלים של יבמ עד להשלמת העסקה", נאמר בהצהרה. "כדי להבטיח מעבר חלק, לנובו מחוייבת לספק הזדמנות תעסוקה לכל עובדי חטיבת השרתים שיעברו ללנובו, ללא פגיעה בשכרם ובתנאי העסקתם", הוסיפה.

יותר מ-7,500 עובדי יבמ ביותר מ-60 מדינות בעולם צפויים לעבור ללנובו עם השלמת העסקה, דיווחה לנובו. כוח העבודה של יבמ הוא "נכס נהדר" לדבריה, ואחת הסיבות לרכישה.

העובדים הביעו חשש לגבי חבילת הפיצויים שיקבלו אם יחליטו לעזוב בעקבות העסקה, שטרם קיבלה אישור רגולטורי. היום, בראיון טלפוני, דיווחו 3 עובדים כי עמיתים רבים שלהם חזרו לעבודה או התפטרו, בעוד אחרים המשיכו לשבות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker