עורכי דין שביצעו הונאה הפלילו את עצמם דרך אימיילים

בכירים לשעבר במשרד עורכי דין בניו יורק החליפו תכתובות אימייל שבהן דיברו באופן חופשי על בישול ספרי החברה ויכולתם להונות את רואה החשבון חסר האונים

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

בכירים לשעבר במשרד עורכי הדין האמריקאי דיואי אנד לה בוף הפרו את אחד הכללים החשובים ביותר שעורכי דין מדגישים בפני לקוחותיהם: אל תחשפו שום דבר פלילי באימייל.

ארבעת הבכירים, אשר הואשמו ביום חמישי בניו יורק במזימה בת ארבע שנים לזיוף ספרי החשבונות של החברה כדי שתשרוד את המשבר הכלכלי, הפלילו את עצמם כאשר התכתבו ביניהם באימיילים לגבי "ההכנסות המזויפות", "תרגילים חשבונאיים" ויכולתם להונות את "רואה החשבון חסר האונים" של החברה, לדברי התביעה.

הודעות האימייל נכללו בכתב האישום נגד סטיבן דיוויס, לשעבר יו"ר דיואי; סטיבן דיקרמיין, לשעבר מנכ"ל החברה; ג'ואל סנדרס, לשעבר סמנכ"ל הכספים; וזכארי וורן, לשעבר מנהל יחסי הלקוחות של החברה. הם הואשמו בגניבה והונאת ניירות ערך. אחד הגברים אף השתמש במונח "לבשל את ספרי החשבונות" לתיאור מעשיהם, שנועדו להטעות את הבנקים והנושים של החברה ולהכשיר את הקרקע להנפקת אג"ח של 150 מיליון דולר שאמורה היתה לפתור את מצוקת המזומנים שלה, לפי האימיילים.

זו אינה שפה שלה ניתן היה לצפות בתכתובות אימייל של פירמת עורכי דין, ובמיוחד לא בחברה שנשאה את שמו של תומס דיואי, לשעבר מושל ניו יורק, אשר החל את הקריירה המשפטית שלו בתביעות פשע מאורגן. כתב האישום מגיע לאחר קריסתה של החברה, אשר הוקמה ב-2007 כתוצאה ממיזוג בין משרדים ופשטה רגל ב-2012.

צילום: גטי אימג'ס

"בכירי החברה הורו לעובדים להסתיר את המצב הפיננסי האמיתי שלה מהנושים, המשקיעים, רואי החשבון ואפילו השותפים", אמר התובע הכללי של מנהטן, סיירוס ואנס, במסיבת עיתונאים לאחר הגשת כתב האישום.

המקרה ייחודי גם בכך שהוא נבע בין היתר ממרד בתוך החברה. עורכי הדין בדיואי הדיחו את דיוויס, אדריכל המיזוג, מתפקידו כיו"ר, כאשר החברה התכוננה לפשיטת רגל. זמן קצר לאחר מכן, כמה מהם הלכו לוואנס והפצירו בו לחקור את דיוויס ואת הצוות האדמינסטרטיבי שלו. כל הגברים הכחישו את המיוחס להם דרך עורכי הדין שלהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker