חקירת מניפולציות המט"ח: בנק אוף אמריקה ו-BNP פאריבה השעו בכירים

(עדכון) הבנקים סירבו להגיב על הדיווח; בנקים גדולים בעולם השעו או פיטרו בחודשים האחרונים יותר מ-20 סוחרים על רקע החקירה

בלומברג
רויטרס

בנק אוף אמריקה, הבנק השני בגודלו בארה"ב, ו-BNP פאריבה, הבנק הגדול בצרפת, השעו סוחרי מט"ח בכירים על רקע החקירה שמנהלים רגולטורים ברחבי העולם בחשד למניפולציות בשוקי המט"ח הגלובליים, לדברי מקורות שזהותם לא נמסרה, דיווחו היום העיתון "וול סטריט ג'ורנל" וסוכנות הידיעות בלומברג.

בנק אוף אמריקה השעה את ג'וזף לנדס, ראש דסק ספוט מט"ח של אירופה, המזרח התיכון ואפריקה, אמר אדם המעורה בפרטים לבלומברג. לנדס, הסוחר הראשון ככל הידוע המושעה בבנק על רקע החקירה, לא ענה על פניות באי-מייל או בטלפון. לורנס גרייסון, דובר בנק אוף אמריקה, סירב להתייחס לדיווח.

BNP פאריבה השעה את ראש מחלקת ספוט מט"ח של הבנק, דיווח "וול סטריט ג'ונרל" מפי מקורות שזהותם לא נמסרה. BNP פאריבה סירב להגיב על הדיווח לפיו הושעה בוב דה גרוט, העובד במשרד הלונדוני של הבנק. דה גרוט לא הגיב את בקשות לתגובה באי-מייל, ושיחות לטלפון במשרדו הועברו למחלקת התקשורת של BNP פאריבה.

חקירת החשד למניפולציות בשוקי המט"ח הגלובליים - השוק הפיננסי הגדול ביותר בעולם אשר מגלגל מדי יום 5.3 טריליון דולר - נפתחה לראשונה על ידי רגולטור המגזר הפיננסי בבריטניה (FCA) בחודש אפריל 2012, ומאז פתחו בחקירות מקבילות גם רגולטורים בארה"ב, הונג קונג, גרמניה ושווייץ.

בנק אוף אמריקהצילום: בלומברג

בעקבות החקירה, מספר בנקים גדולים - בהם סיטי וג'יי.פי מורגן צ'ייס האמריקאים, ברקליס הבריטי ו-UBS השווייצי - השעו או פיטרו בחודשים האחרונים יותר מ-20 סוחרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker