לוגו בלומברג
בלומברג

מנכ"ל מיקרוסופט לשעבר, סטיב באלמר, אמר כי הוא מצטער על כך שהוא לא שילב מוקדם יותר בין חומרה לפיתוח תוכנה, אחרי שהחברה פיספסה את ההצלחה של אפל בשוק הסמארטפונים.

"הדבר שעליו אני מתחרט הוא שלא חיברנו בין תוכנה לחומרה מוקדם מספיק", אמר באלמר בשיחה באוניברסיטת אוקספורד. "אם אתה באמת רוצה להביא חזון לשוק, זה עוזר להיות מסוגל לחשוב ולבצע חיבור בין חומרה לתוכנה. החברה שלנו נמצאת בתהליכים לבניית עוצמות חדשות".

למרות שיצרנית התוכנה הגדולה בעולם נשארה מאחור בתחום המובייל, למיקרוסופט יש הצלחה גדולה בנניה של יכולות בניסיון להדביק את הפער, אמר באלמר. בחודש שעבר סיים באלמר את תפקידו כמנכ"ל מיקרוסופט והוחלף על ידי ראש מחלקת שירותי בענן, סאטיה נאדלה אחרי תהליך חיפוש מנכ"ל שנמשך חמישה חודשים. באלמר נשאר בתפקידו בדירקטוריון החברה.

סטיב באלמרצילום: רויטרס

"אתה נחשב לגאון בתעשייה שלנו אם יש לך סוס מנצח פעם אחת", אמר באלמר. "בחברה שלנו, אני מתגאה בעובדה שהיו לנו לפחות שני סוסים מנצחים. הם שווים מיליארדים על גבי מיליארדים של דולרים".

שני הסוסים המנצחים האלה היו ההמצאה של המחשב האישי המודרני עם מערכת ההפעלה ווינדוס וחבילת תוכנות אופיס, בנוסף להבאת טכנולוגיית מיקרו-שבבים למרכזי מידע, הוא אמר. כדי להרחיב את ההתפשטות של מיקרוסופט לתחום החומרה, באלמר קידם את העסקה לרכישת חטיבת מכשירי הסלולר של נוקיה תמורת 7.2 מיליארד דולר.

באלמר אמר גם כי מתעתע למדוד הצלחה של חברות טכנולוגיה חדשות. הוא דיבר על רכישת ווטסאפ על ידי פייסבוק תמורת 19 מיליארד דולר כדוגמה לכמה קשה להעריך סטארט-אפים זולים להקמה.

"אם המטרה שלך היתה למכור את החברה, הם הציבו מטרה נכונה – עלות נמוכה ל-450 מיליון, או לא משנה מה מספר המשתמשים, ולמכור תמורת 19 מיליארד דולר. האם זו אופנה חולפת? ובכן, סביר להניח שלא. אני לא יודע אם הם יצליחו או לא, אבל אתה לא חייב ממש לשבת שם ולחשוב: 'מה המטרה שלי? האם הנכס הזה יהיה שווה משהו?'"

העלות של הקמת סטארט-אפ מבוסס ענן נהפכת ליותר ויותר זולה, וחברות צריכות להתבונן אל מעבר למספר המשתמשים כדי למדוד הצלחה. ווטסאפ תיחשב למצליחה בסופו של דבר כשהם ימירו את בסיס המשתמשים שלהם למשהו שמחולל "מספיק רווח כדי שזה ישתלם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker