"אני מוקף באידיוטים; אסלק את המערב מאוקראינה - למזלי, הם תמיד מביאים בגט לקרב סכינים"

הצצה בלעדית: מיומנו של (לא) פוטין ■ "למזלי, עומד לצידי אחד המנהיגים הגדולים בהיסטוריה"

יומני היקר,

אני מוקף באידיוטים. יצרתי את האולימפיאדה הגדולה בהיסטוריה האנושית. המשלחת הרוסית שבחרתי זכתה במספר המדליות הגדול ביותר. את כל זה אני עושה תוך כדי תמיכה באסד בסוריה ושליחת הודעות בעלי תכנים מיניים לחצי מהאתלטים בכפר האולימפי. בינתיים, הבובה ינוקוביץ' לא מצליח אפילו לשמור על שלטונו בקייב.

איך זה שכל אוטוקרט מלבדי תמיד מאחר ביום וקצר במזומן? הם מנסים להיות קצת נחמדים וקצת נבזיים ובסוף הם מעוררים זעם בקרב כולם אבל לא מצליחים להפחיד אף אחד. ינוקוביץ' היה מגוחך עם גן החיות שלו והעזים הנדירות. הבן רופא השיניים שלו זכה ב-50% מכל החוזים הממשלתיים שיצאו מאז ינואר. אנשים כאלה מוציאים לפלוטוקרטיה שם רע.

הקלוץ הזה יצר שתי נקודות תורפה אדירות בשבילי – אזורית ומקומית. כל תפיסת העולם שלי מבוססת על הרעיון שחברות אנושיות מתקיימות בשני מצבים: שליטה מרכזית או טרוריזם וכאוס. פרויקט החיים שלי היה להטיל סדר ממעלה למטה כדי שרוסיה תוכל לחזור למעמדה הקודם.

מבחינה אזורית, המשמעות היא בנייה מחדש של האימפריה הרוסית עם איחוד כלכלי של חלק ממדינות בריה"מ לשעבר. מבחינה מקומית, המשמעות היא להחזיר את הלגיטימיות של צורת המשטר האוטוקרטית.

הבנדיטים באוקראינה איתגרו פתאום את שני הדברים. בלי אוקראינה אין לי אימפריה. אין לי פרויקט יורו-אסיה. בינתיים, זה לא היה נחמד לראות אוטוקרט נופל בדלת השכנה. זה מהווה דוגמא רעה.

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטיןצילום: אי–פי

פתאום אני מוצא את עצמי ברגע של פגיעות קיצונית. למזלי, לצידי עומד אחד המנהיגים הגדולים בהיסטוריה: אני.

מקיאבלי צדק. הגורל הוא אישה; רק הנועזים זוכים באהבתו. לכן הטכניקה שלי היתה תמיד לקבוע עובדות בשטח. קודם לפעול, בזמן שכל השאר מהססים. להכריח אותם להגיב למציאות שיצרתי. לכן אני הוא המיסטר ביג היחיד על הבמה העולמית. הגיבורים מניעים את ההיסטוריה, והיא לא תוכל להתעלם ממני!

המערביים הנאיביים (התנצלותי על הקטנוניות החוזרת) חושבים שאוקראינה עוסקת באידיאלים דמוקרטים, או אם המדינה צריכה לפנות מזרחה או מערבה. נו באמת. אין שום מקום לאידיאלים בתפיסת העולם שלי. אנשים מונעים בידי כסף או פחד.

ראשית, אני מתכוון לסלק את המערביים מאוקראינה. העדפתי את המצב כשהמערב כבש מדינות באמצעות דיוויזיות צנחנים; עכשיו הם פשוט משתמשים בקרן המטבע הבינ"ל. למזלי, כמו שמומחה אחד אמר, הם תמיד מביאים בגט לקרב סכינים. המערב לא באמת יוציא את הכסף הדרוש למנוע מאוקראינה פשיטת רגל. הם לא רוצים לתת את הכסף הזה לפקידים מושחתים שיעבירו אותו מיד ללונדון.

אני פשוט אתן הצעה גבוהה יותר מהמערב. לאוקראינה אין כסף ולמדינות בלי כסף אין אפשרות בחירה. הם יהיו חייבים להעמיד עצמם למכירה, ואני הוכחתי שאני מוכן להציע מחיר גבוה יותר.

בנוסף, למדינה הזאת יש אותה מערכת פוליטית-כלכלית כמו אמא רוסיה. משהו כמו 80% מהכלכלה נשלט על ידי אוליגרכים. אם האוליגרכים האוקראינים לא יעשו מה שאני מבקש, אני פשוט אחליף אותם בכמה רוסים נחמדים. יש פוליטיקאים שטובים בארגון קואליציות. אני טוב בארגון פשע.

או אז אני ארמוז לעצמי לבצע מניפולציה ברפורמה של הבחירות. אני יכול ללחוץ אותם לפינה עם אספקה של נפט וגז. אני כבר מגייס חיילים רוסים כדי להגן על חצי האי קרים. אם המדינה מאיימת להתפצל, תמיד יש את הפיתרון הגיאורגי – לשלוח את כוחות הצבא. המערב לא יאהב את זה, אבל מה הוא יעשה? אם הם ינסו לפגוע בי, אני אפסיק לשתף פעולה בנושא סוריה, איראן ושאר המקומות שבאמת חשובים להם.

התמודדות עם הפגיעות המקומית פשוט מצריכה קצת פראנויה פרודוקטיבית. את החברה האזרחית כבר חיסלתי צעד אחר צעד. אפילו אסרתי על סוקרים עצמאיים ורדפתי חושפי שחיתויות (זה נכון, הפכתי את הכנות לפשע). האירועים האחרונים קוראים לסיבוב נוסף של נקיטת אמצעים. האם הם יציתו תגובה אלימה שאיני יכול כעת לצפות לה? בידיים מיומנות פחות זה עלול לקרות, אבל יש לזכור שאני הוא אני.

קל למשול כשרוחות ההיסטוריה נושבות בעורפיך. זאבי הכאוס נוהמים מול פרצופי. בריחת ההון הזר מאיצה. הרובל בפיחות. המדיה החברתית, תרבות הצעירים, הגאות והשפל של מחאה המונית, דמוקרטיה וקפיטליזם מערערים את הסמכות האוטוריטרית.
אך אני אטיל את רצוני עם יופיו של הזהב ותבונת הספיר. אני לא "מתפתח", כפי שכולם חושבים. התפתחות מובילה לכאוס. למדתי את זה מגורבצ'וב!

אירועי שנות ה-90 העניקו לעולם נרטיב אחד – נרטיב מהפכת הקטיפה. אבל אני מתכוון ללמד נרטיב אחר: שמה שמתחיל באנשים שמתקבצים בכיכר העיר נגמר בניצחונו של מנהיג חזק בארמון. בדרכי שלי, אני אגדיר את העידן הזה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker