ג'יי.פי מורגן וגולדמן סאקס יפסיקו להשתתף בסקרי אנליסטים מסויימים

שני הבנקים נמנים עם 18 מוסדות פיננסיים שהסכימו באופן זמני להפסיק השתתפותם בסקרים הנחקרים על ידי התובע הכללי של ניו יורק

לוגו בלומברג
בלומברג

ג'יי.פי מורגן צ'ייס וגולדמן סאקס נמנו עם 18 מוסדות פיננסיים שהסכימו, במסגרת פשרה עם התובע הכללי של ניו יורק, להפסיק להשתתף בסקרי אנליסטים מסויימים כל עוד התובע חוקר את הנושא של גישה מוקדמת למידע. חברות אלה יפסיקו להשיב לסקרים "של לקוחות עלית בעלי תחכום טכנולוגי על חשבון אחרים", לפי הודעה שפירסם משרד התובע הכללי, אריק שניידרמן.

הסכם זמני זה הוא חלק ממאמצי הרגולטורים להיאבק ביתרונות שמשקיעים מסויימים נהנים מהם ומצליחים לפיכך לקבל גישה לנתונים בעלי פוטנציאל להניע את השווקים לפני משקיעים אחרים. שניידרמן דרש כי החברה יפסיקו השתתפותם בסקרים אלה בעודו מנהל חקירה בנושא. ההסכם נוגע לסיקור חברות הנסחרות בבורסות בארה"ב.

בחודש שעבר הגיעה בלאקרוק, מנהלת הקרנות הגדולה בעולם, להסכם שהביא לסיומה של תכנית בה החברה סקרה באופן מערכתי אנליסטים בנוגע לחברות שהם מסקרים. "השווקים שלנו יהיו הוגנים וחסונים רק אם כולם ישחקו לפי אותם כללים", אמר שניידרמן בהצהרה אתמול. החקירה של שניידרמן בנוגע לסקר של בלאקרוק העלתה כי חלק מהשאלות נוסחו כך שישקפו את עמדותיהם של אנליסטים בנוגע לניהול, עמדה תחרותית, רווחים והיבטים אחרים של חברות, לפי ההצהרה. משרדו קבע כי מבנה, תזמון ותכנון הסקרים איפשר לבלאקרוק להשיג מידע שיכול היה לשמש כדי להקדים שינויי עמדות של אנליסטים.

חברות נוספות שהגיעו להסכם עם התובע הכללי כעת כוללות את בנק אוף אמריקה-מריל לינץ', UBS סקיוריטיז, ברקליס קפיטל, סטיגרופ גלובל מרקטס, קרדיט סוויס סקיוריטיז, מורגן סטנלי, דויטשה בנק סקיוריטיז, ג'פריז, שטיפל ניקולאוס, סנפורד סי. ברנסטין, קיפ ברוייט אנד וודס, תומס וייזל פרטנרס, מקווארי גרופ, ורטיקל ריסרץ' פרטנרס, FBR קפיטל מרקטס ו-וולף ריסרץ'.

נתוני המסחר של בלאקרוק על מסך בבורסה של ניו יורק. שווי שוק של 51 מיליארד דולר צילום: רויטרסצילום: REUTERS

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker