מדינות ה-G20 התחייבו להגדיל את התמ"ג העולמי ב-2 טריליון דולר

שרי האוצר והבנקאים המרכזיים של 20 הכלכלות הגדולות בעולם התחייבו עם סיום פגישתם לעודד את הצמיחה מבלי להעלות מסים ותוך קידום התחרות והגדלת ההשקעות

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

שרי האוצר והבנקאים המרכזיים של 20 הכלכלות הגדולות בעולם (G20) הסכימו היום ליישם מדיניות שתגדיל את התמ"ג העולמי ביותר מ-2 טריליון דולר בחמש השנים הבאות.

ההתחייבות המרכזית בהודעה שפורסמה עם סיום פסגת ה-G20 בסידני היתה להגדיל את התוצר הכולל של מדינות ה-G20 ב-2% נוספים מעל לרמות המצופות בחמש השנים הבאות, מה שעשוי לייצר עשרות מיליוני משרות חדשות. קבוצת מדינות ה-G20 כוללת את המדינות המתועשות והמתפתחות הגדולות בעולם, אשר אחראיות ל-85% מהתמ"ג העולמי.

בהודעת השרים נאמר כי אף שישנם סימני שיפור בכלכלה העולמית, הצמיחה עדיין מתחת לרמות הנדרשות כדי להשיב אנשים לעבודה. הם התחייבו "לעודד את הצמיחה העולמית" מבלי למסות באופן מוגזם את המדינות ותוך קידום התחרות והגדלת ההשקעות, התעסוקה והסחר. בתור התחלה, כל מדינה תציג אסטרטגיית צמיחה מקיפה לקראת פסגת מנהיגי ה-G20 שתתקיים בבריסבן שבאוסטרליה בנובמבר.

שר האוצר של ארה"ב, ג'ק לו, אמר כי ההסכם חשוב והכרחי כדי לפתוח דף חדש בהתאוששות הכלכלה העולמית. "חברות ה-G20 דיברו בבירור: עידוד הצמיחה והביקוש הוא בראש סדר היום הכלכלי", נאמר בהודעה שפרסם.

עם זאת, לא הוחלט בוועידה על צעדים לסיוע למדינות מתפתחות להתמודד עם התנודתיות שנגרמה לשוקיהן כתוצאה מצמצום ההרחבה הכמותית בארה"ב. בהצהרה המסכמת נאמר כי מדינות ה-G20 צריכות לתאם את צעדיהן ולשתף פעולה כדי למנוע התפשטות למדינות אחרות.

צילום: בלומברג

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker