רוצים להציל חיי ילדים שאין להם מים נקיים? הניחו את הסמארטפון בצד

יוניצ"ף מבטיח כי יגייס תרומה שתספק מים נקיים לילדים בעולם עבור כל 10 דקות שבהם תפעילו אפליקציה שבודקת שאינכם נוגעים במכשיר

ישראל פישר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

יוניצ"ף, קרן הילדים של האו"ם, הכריזה על יוזמה חדשה – תעזבו את הסלולרי ותוכלו לסייע במימון מים נקיים לילדים. במסגרת היוזמה, בכל 10 דקות שמשתמשי סלולר לא יגעו במכשיר שלהם, הארגון ישיג מימון ליום של שלם מים נקיים עבור ילדים נזקקים.

איך עושים את זה? נכנסים באמצעות מכשיר הסלולר לאתר uniceftapproject.org, לוחצים על כפתור ההתחלה ומניחים את המכשיר בצד. בזמן הפעולה המכשיר רגיש לתזוזות, כך שלא מספיק של מקישים על כלום, צריך להניח אותו לחלוטין. בזמן ההפעלה מפרסם האתר כל מיני נתונים על פעילות יוניצ"ף. בסוף, מבקש הארגון גם מהמשתמש לתרום סכום כסף לטובת ילדים בלי מקור למים. לפי הארגון, דולר אחד יכול לספק 40 ימים של מים נקיים לילד.

יוניצ"ף אומרים כי ל-768 מיליון בני אדם בעולם אין גישה רציפה, מוסדרת ובטוחה למים נקיים. בנוסף, אומר הארגון כי ל-2.5 מיליארד בני אדם אין גישה לשירותים ראויים. הארגון מדגיש כי לא מדובר באי-נוחות וכי חוסר הגישה למים ולשירותים עשוי להיות קטלני. עוד טוען הארגון כי בכל יום מתים 1,400 ילדים ממחלות הקשורות באופן ישיר לשתיית מים לא בטוחים או ממחסור במקני סניטציה בסיסיים.

יוזמת יוניצ"ףצילום: צילום מסך

לפי הארגון, תמורת 5 דולרים בלבד הם יכולים לספק מים נקיים לילד במשך 200 יום. מאז 1990 דאג הארגון לגישה למים נקיים עבור 2.1 מיליארד אנשים בעולם.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker