לאחר שגייס מיליארדים; ברקליס יחלק בונוסים של 4 מיליארד ד'

הבנק הבריטי יגדיל ב-11% את היקף הבונוסים לעובדים ב-2013, לפי דיווח סקיי ניוז

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

הבנק הבריטי ברקליס יחלק לעובדיו בונוסים שנתיים בסכום של עד 2.4 מיליארד ליש"ט (3.9 מיליארד דולר) ל-2013 - לפי דיווח ערוץ החדשות סקיי ניוז - שנה שבה גייס מבעלי המניות כמעט שישה מיליארד ליש"ט כדי לשפר את מצב ההון של הבנק, ועלייה של 11% בסכום הבונוסים לעומת 2012.

ברקליס עתיד לפרסם את נתוני השכר לעובדים בעת פרסום הדו"חות הכספיים השנתיים ביום שלישי הקרוב, ולפי סקיי הבנק ידווח על חלוקת בונוסים לעובדים בסכום כולל של 2.3-2.4 מיליארד ליש"ט. ברקליס סירב להגיב את הדיווח.

הגדלת סכום הבונוסים עשוי לעורר ביקורת מצד הציבור ופוליטיקאים הטוענים כי בונוסים מופרזים היו אחד הגורמים שעודדו נטילת סיכונים ותרמו למשבר הפיננסי של השנים 2008-2009.

סקיי דיווחה כי ברקליס צפוי להצדיק את הגדלת הבונוסים בתוצאות הכספיות החזקות של פעילות בנקאות ההשקעות בארה"ב, ובחשש כי ללא בונוסים נדיבים יאבד הבנק עובדים מוכשרים לטובת מתחרים בוול סטריט.

היקף הבונוסים שחילק ברקליס לעובדים בשנת 2012 הגיע ל-1.85 מיליארד ליש"ט, 1.3 מיליארד מתוכם היו בונוסים לעובדים בתחום בנקאות ההשקעות. הוצאות השכר של ברקליס בשנת 2012 היוו 38% מההכנסות בכל הבנק, ו-39% מההכנסות בחטיבת בנקאות ההשקעות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום