האטה בצמיחת מספר משתמשי טוויטר; המניה צוללת ב-15%

חברת המיקרובלוגינג דיווחה על הפסד נקי רבעוני של 511 מיליון דולר - כפליים מהתחזיות - בדו"חות הכספיים ראשונים שלה מאז ההנפקה

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

חברת המיקרובלוגינג טוויטר דיווחה היום על האטה בצמיחת מספר המשתמשים ועל הפסד נקי גדול מתחזיות האנליסטים במסגרת הדו"חות הכספיים הרבעונים הראשונים שמפרסמת החברה מאז הנפקתה הראשונה לציבור בנובמבר. עם זאת, מניית טוויטר צוללת ב-15% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט.

טוויטר רשמה ברבעון הרביעי של 2013 הפסד נקי של 511.5 מיליון דולר, או הפסד של 1.41 דולר למניה, לעומת הפסד של 8.7 מיליון דולר, או הפסד של שבעה סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. ההפסד הנקי היה יותר מכפליים מתחזית האנליסטים להפסד של 253.5 מיליון דולר. בניכוי הוצאות חד פעמיות רשמה החברה רווח של שני סנט למניה - מעל לתחזית האנליסטים להפסד של שני סנט למניה.

בשורה העליונה רשמה טוויטר, שבראשה עומד המנכ"ל דיק קוסטולו, הכנסות של 243 מיליון דולר בתקופה המדווחת, זינוק של 117% לעומת הרבעון הרביעי של שנת 2012, ומעל לתחזית האנליסטים להכנסות של 217.8 מיליון דולר. ברבעון השלישי של 2013 הסתכמו הכנסות טוויטר ב-168.6 מיליון דולר.

מספר המשתמשים החודשיים הפעילים בטוויטר גדל ברבעון ל-241 מיליון, גידול של 30% לעומת 185 מיליון בתקופה המקבילה בשנה הקודמת - האטה לעומת גידול של 39% במספר המשתמשים ברבעון הקודם. עם זאת, מספר המשתמשים החודשיים היה נמוך מתחזיות האנליסטים אשר צפו 249 מיליון.

טוויטרצילום: בלומברג

במבט קדימה, צופה טוויטר לרשום ברבעון הנוכחי הכנסות של 230-240 מיליון דולר - מעל לתחזית האנלסיטים להכנסות של 215.2 מיליון דולר. בשנת 2014 כולה צופה טוויטר לרשום הכנסות של 1.15-1.2 מיליארד דולר - מעל לתחזית האנליסטים להכנסות של 1.13 מיליארד דולר.

מניית טוויטר צוללת ב-15% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט, אחרי שסיימה את שעות המסחר הרגילות בירידה של 1.2%.

מניית טוויטר נסקה ביותר מ-150% מאז ההנפקה הראשונה לציבור (IPO) שביצעה החברה בשביעי בנובמבר לפי מחיר של 26 דולר למניה, ואשר במסגרתה גייסה טוויטר 1.8 מיליארד דולר.

טוויטר השיקה בחודשים האחרונים מאפיינים חדשים עבור המשתמשים, כמו גם תוכניות חדשות שנועדו לסייע למפרסמים באתר להגיע לקהלים מפולחים ולהמחיש את יעילותו של הפרסום בטוויטר. כך למשל, אחת מהתוכניות החדשות מאפשרת לקמעונאיות אינטרנט לעקוב האם לקוחות ביצעו אצלם רכישות לאחר שצפו בפרסומת בטוויטר.

שירות המיקרובלוגינג הפופולרי אמנם קטן בהרבה מהרשת החברתית פייסבוק - הן במונחי מספר משתמשים והן במונחי הכנסות - אולם אנליסטים מעריכים כי טוויטר עתידה במהירות להפוך למתחרה של פייסבוק, במיוחד בתחום הפרסום המיועד למשתמשים המתחברים לטוויטר באמצעות סמארטפונים ומחשבי טאבלט.

פייסבוק, מפעילת הרשת החברתית הגדולה בעולם, דיווחה בשבוע שעבר על תוצאות כספיות רבעוניות שעלו על תחזיות האנליסטים זו הפעם החמישית בשבעה הרבעונים האחרונים ועל הצמיחה החדה ביותר בהכנסות זה שנתיים, הודות להמשך השיפור בהכנסות החברה מפרסום המיועד למשתמשים המתחברים לרשת החברתית במכשירי מובייל - אשר היוו לראשונה ממחצית הכנסותיה מפרסום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker